Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha felfáztam, elmúlik magától?

Ha felfáztam, elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy felfáztam, de képes vagyok dolgozni, orvoshoz legközelebb szerdán tudok menni, mert hétfőn másikhoz megyek, utána dolgozok, meg kedden is. Szerintetek ha sokat iszok, kamilla teát, akkor lehetséges, hogy elmúlik antibiotikumos kezelés nélkül? Ügyeletre amíg nem muszáj, nem akarok menni.
2019. máj. 3. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fölösleges házipatikázni. Menj el az ügyeletre, a gyógyszer szinte azonnal megoldja. Egyébként nem jó a húgyúti problémákkal várni. A tünetek oldódhatnak, de hajlamos leszel a gyakori megbetegedésre.
2019. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha el tudsz menni patikába, menj és vegyél Urogint. Ez egy folyadék, az innivalódba adagolva iszogasd, nagyon jó. Kezdeti, nem súlyos felfázást jól ki lehet vele kezelni.
2019. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


Én 1X voltam felfázva, minden ilyenkor javasolt gyógymódot kipróbáltam, folymatosan ittam, de nem múlt el. Sajnos az e.coli szépen meg tud tapadni, nem egyszerű csak úgy "kimosni". És az a baj ezzel, hogy minél tovább vár az ember, annál nehezebb kiírtani, annyira elszaporodik, meg rámehet a vesére is.

2019. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ma elmegyek az ügyeletre.
2019. máj. 3. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg azt csinálhatod, hogy ha kiír antibiotikumot, nem váltod ki azonnal, meglátod, hogy javul-e holnapra
2019. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szokott elmúlni magától, de próbálhatsz estig kamillateát inni, és általában sok folyadékot, és sokat pihenni.

Ha estig nem múlik el, vagy romlik, akkor mégis marad az ügyelet, kérj egy Monural receptet, és az reggelre elmulasztja. A legjobb rögtön kettőt íratni, mert előfordulhat, hogy 24 óra múltán meg kell ismételni, de kettő már elég biztosan hat. Ha pedig mégsem kell még egy, legfeljebb marad otthon tartalékban ilyen esetekre. Mert persze okvetlenül hétvégén vagy hosszú ünnepen szokott előjönni.

2019. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen.. Dolgozok ma is, holnap is, vasárnap is, hétfőn szemészet, kedden is, 12 órában természetesen... Nem fűlik a fogam a táppénzhez, mert sok volt a kiadás mostanában és akkor úszik a túlóra. Tudom, az egészség sokkal fontosabb, ezért délután elmegyek az ügyeletre.
2019. máj. 3. 13:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Kamilla mellett amiket ajánlok: medveszőlő, cickafark, tőzegáfonya, borsmenta. Lehet ilyen teakeverékeket kapni direkt felfázásra, amikben ezek a növények vannak (láttam már gyógyszertárakban és drogériákban is ilyen teákat).

Plusz nekem ami csodát tett, az egy gyógynövényfőzetes ülőfürdő, sajnos nem tudom már pontosan, mi volt benne, kamilla biztosan. :D

És igyál sokat. Ilyenkor nagy a kísértés arra, hogy "nem iszok, akkor majd nem is pisilek", de nagyon fontos hogy igyál eleget, esetleg igyál valami vízhajtót, mert akkor tudnak a bacik kijönni a húgyhólyagból.

A gyógyszer nekem semmit nem hatott azon kívül, hogy egy hétig hánytam, ezek viszont kikúráltak pár nap alatt.

(Értsd: MINDENKÉPP menj el majd orvoshoz, de igenis megéri próbálkozni a gyógynövényekkel. De azért lásson orvos, ez fontos.)

2019. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya tartalmű készítmények pl.: Cranalgon!
2019. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Általában 1-2 nap alatt enyhülnek a panaszok sima folyadékkúra mellett. Több barátnőm rendszeresen szenved vele, nem szoktak rögtön orvoshoz rohangálni.

Én egykezemen megtudom számolni hányszor voltam életem során felfázva de sajnos nem úsztam meg ilyen könnyen.

Sok víz, tőzegáfonya kapszula. Ha a hétvége során nem javul, neadj isten rosszabb lesz akkor orvos.

Háziorvos is tud gyógyszert felírni rá. Nem kötelező a szakorvos.

2019. máj. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!