Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaringet ha elfelejtettem...

Nuvaringet ha elfelejtettem időben kivenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy történhetett ilyen, 2 éve használom és mindig pontosan cseréltem, most viszont nagyon elszámoltam magam, és 2 héttel később vettem ki a Nuvaringet, mint kellett volna (tehát felhelyezés után pontosan 5 héttel), ekkor viszont egyből tettem be helyette másikat.


A betegtájékoztató ezt írja:

"elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!

- Ha a gyűrű több, mint 4 héten keresztül maradt a helyén, fennáll a teherbe esés lehetősége."


Tehát elméletileg a 4. hét végéig véd, ezt néztem is, hogy sokan 4+1 hetes rendszerben használják.

Ez után még +1 hétig véd még akkor is, ha ki van véve. Nekem nem volt kivéve, de ha "kifogyott" belőle a hormon addigra, akkor se voltam hátrébb, mintha kivettem volna.

Ez után az 1 hét után pedig helyeztem be újat.


Az előző gyűrű 3. hete óta (amikor papírforma szerint még védett mindenképp és minden rendben volt) nem volt szexuális aktus, szóval azon nem aggódok, hogy jelenleg terhes lennék.

A kérdésem az, hogy ha ebben a hónapban sor kerül aktusra, akkor szükséges-e kiegészítő védekezés, vagy pedig rendben vagyok és véd így?


2019. máj. 6. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, én a helyedben legalább az első 1 vagy 2 hétben használnék valami mást is, mert végül is nem úgy zajlott a csere, ahogy kellett volna.
2019. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!