Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálaton...

Nőgyógyászati vizsgálaton mennyire nehéz elvonatkoztatni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ez egy nem szokványos, ismeretlen, kiszolgáltatott helyzet, mennyire nehéz elvonatkoztatni, hogy ne érezze magát az ember cikin?

A páromon (és az exeimen) kívül még senki nem ért ott hozzám úgy. Most meg egy teljesen idegen fog.

Mennyire ciki maga a helyzet, hogy az orvos dünnyög, hümmög, pofákat vág, esetleg lecsesz, hogy miért nem lazulsz már el, vagy ne adj isten, beszól (durva sztorikat lehet itt az oldalon olvasni) valamire, miközben gőzöd sincs, mi a jó frászt csinál éppen?

Esetleg az asszisztens is ott támasztja a falat közben, mert miért ne (tudom, azért van ott, hogy ne történhessen "visszaélés").


Voltam már olyan helyzetben, hogy derékig le kellett vetkőzni (melltartót is) orvos előtt.

Volt, hogy várakozni is kellett így más orvosok, páciensek, ápolók előtt, akik közt sok voltak fiatal férfiak, és persze nincsenek fából, nem fordultak el, de az valahogy más volt.

Kardiológia, vizsgálat futószalagon, rettenetesen személytelen, lehet, ezért se maradt meg rossz élményként.


2019. máj. 19. 13:34
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy kell.

Tudom, hülye vagyok, másokat már 14-15 évesen elvisz az anyukájuk, de az enyém elmondása szerint meg akart kímélni, ő is 23 éves kora óta jár.


Lehet, ha 14 évesen túlesek ezen, amikor még azt sem értem igazán, mi történik, könnyebb lett volna.

2019. máj. 19. 13:51
 12/45 anonim ***** válasza:
38%

Amíg el nem kezdődik a vizsgálat, addig elég cikin érzem magam, de igazából el sem várom magamtól, hogy ne érezzem így, miért ne érezhetném? Ez egy teljesen természetes érzés. Gyerekkorunkban megtanuljuk, hogy "idegeneknek nem mutogatjuk", belénk van ivódva, nem tudjuk csak úgy "kikapcsolni", de minek is? Pár perc "ciki érzés" nem a világvége. Pláne hogy csak te érzed, őket doszt nem érdekli a szituációnak ezen része, egy "feladat" vagy, semmi más. Szerintem totál elege is van már az orvosnak meg asszisztensnek is a p*nákból, pláne egy SZTK rendelőben ugye, nap mint nap sorra jönnek a mindenféle "p*ncik"...

Utána meg mikor elkezdődik a vizsgálat, de az meg annyira fájni szokott, hogy kisebb bajom is nagyobb annál, hogy ki mit lát vagy ki mit gondol. (De ez nekem egyéni problémám, tehát nem arra gondolok, hogy mindenkinek ennyire fáj, mert nem ez az általános.)

2019. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
49%
Hát, én a 37 év alatt kismillió nògyógyásznál megfordultam már, de még sose hümmögtek vagy csesztek le :) Az meg,ha lecsesz amiatt, hogy nem jársz legalább évente rákszűrésre, úgy gondolom, több mint jogos. Bénázás alatt nem tudom, mit értesz, levetkőzni meg felöltözni gondolom tudsz, meg felülni anszékre és beletenni a kengyelbe a lábadat se túl nagy kihívás. Szerintem túlparázod.
2019. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
75%

Nem fogsz bénázni, nem kell azért túl sok mindent csinálni ott, ledobod a textilt, felülsz a vizsgálószékbe, megvizsgál és vége is. Meg fogja kérdezni mikor volt utoljára rákszűrésed, úgyhogy kiderül hogy nem voltál még ilyen vizsgálaton, de nem hiszem, hogy bármi megjegyzést tenne, megvizsgál, felméri van-e valami panaszod és annyi.


Pro tipp: itt a jóidő, anyukám mindig szoknyában megy és így nincs "meztelen vagyok" érzése, mert nem veszi le, csak felhajtja. Ha gondolod menj hosszú felsőben, vagy szoknyában ha gátlásos vagy.

2019. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyon lehet ott bénázni semmit, fel vannak készülve, hogy mindenkinek mondani kell, mit csináljon. Menjen be, vetkőzzön le derékig (néhol hozzáteszik azt is, hogy alulról XD), üljön fel a székbe, az ugye adja magát, hogyan kell beleülni, utána meg csak feküdni kell ott, mikor kész vannak, szólnak, hogy öltözz fel, stb. :)
2019. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha fáj, legalább lesz mire figyeljek.


Csak annyira megijesztettek az itt olvasottak, hogy szabályosan félek.

Pl amit egy másik nő írt pár éve. Megtalálom, belinkelem, de ennyire emlékszem.


Elment az orvoshoz, ahol az orvos bunkón közölte, nem lehet gyereke, majd valamiért még ott kellett maradnia a székben, közben bejött egy ápoló srác, odaállt bámulni vigyorogva vele szemben, és ez így zajlott 5 percig, mert az orvos nem figyelt oda.


Istenem, mondjátok, hogy ez nem volt igaz?

Nem jöhet be a teljes személyzet az ápolótól a takarítón át egészen a Marika anyjáig, aki "csak receptért" van itt, ugye?

2019. máj. 19. 13:56
 17/45 A kérdező kommentje:

25 éves kortól kell járni szűrésre az EU szabvány szerint, ill 20 éves kortól itt, ahol én élek (nem M.o)


20 évesen vesztettem el, szóval nem járhattam volna mondjuk 6-8 éve akkor se, ha akarok.

21 éves koromtól mondjuk igen, ez igaz.

2019. máj. 19. 13:58
 18/45 A kérdező kommentje:

Legalább évente?

Gyakrabban is kéne, mint évente?


(szerencsére nem volt rákos megbetegedés a családban, anyum évente jár, nem tudtam, hogy még gyakrabban is kéne)

2019. máj. 19. 13:59
 19/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem fog fájni. Szokatlan és kellemetlen, de nem fáj.


Másrészt két dolog tilos ezen aznoldalon:


1. Itt olvasottak alapján diagnosztizálni magad bármilyen betegséggel (sok az önjelölt zseni)


2. Mások rémtörténetei miatt beparáztatni magad. Lehet, hogy 100-ból egy eset tényleg olyan borzalmas, mint ahogy az a nő írta, de kicsi az esélye hogy veled is ez történjen.


Úgyhogy csak lazán!:) Gondolj arra hogy az orvos csak segíteni akar.

2019. máj. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig minden orvos normálisan állt hozzám, pedig volt magán és sztks is már. Se pofavágás, se hümmögés, se lecseszés nem volt, pedig az sztk-s nem is volt túl kedves. De teljesen korrekten viselkedett. Annak asszisztense is volt. Ott ült az asztalnál a vizsgálat alatt, annyit látott, hogy ülök a székben(kb.a fejem), nem "támasztotta a falat".


Elvonatkoztatni meg minek kellene? Kicsit kényelmetlen helyzet, de semmi ciki nincs benne. A nők többsége nem mutogatja boldog-boldogtalannak magát, de attól még nem stresszel rá arra, hogy megnézi egy orvos.

Én is szégyellős vagyok, meg még sokan, de egy orvosi vizsgálat teljesen más.

Biztos vannak durvább sztorik, de annál sokkal több a normális.

2019. máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!