Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálaton...

Nőgyógyászati vizsgálaton mennyire nehéz elvonatkoztatni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ez egy nem szokványos, ismeretlen, kiszolgáltatott helyzet, mennyire nehéz elvonatkoztatni, hogy ne érezze magát az ember cikin?

A páromon (és az exeimen) kívül még senki nem ért ott hozzám úgy. Most meg egy teljesen idegen fog.

Mennyire ciki maga a helyzet, hogy az orvos dünnyög, hümmög, pofákat vág, esetleg lecsesz, hogy miért nem lazulsz már el, vagy ne adj isten, beszól (durva sztorikat lehet itt az oldalon olvasni) valamire, miközben gőzöd sincs, mi a jó frászt csinál éppen?

Esetleg az asszisztens is ott támasztja a falat közben, mert miért ne (tudom, azért van ott, hogy ne történhessen "visszaélés").


Voltam már olyan helyzetben, hogy derékig le kellett vetkőzni (melltartót is) orvos előtt.

Volt, hogy várakozni is kellett így más orvosok, páciensek, ápolók előtt, akik közt sok voltak fiatal férfiak, és persze nincsenek fából, nem fordultak el, de az valahogy más volt.

Kardiológia, vizsgálat futószalagon, rettenetesen személytelen, lehet, ezért se maradt meg rossz élményként.


2019. máj. 19. 13:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
59%

Nem azért kell nőgyógyászhoz járnod évente mert panaszod van, ez a te érdeked.

Ennyire pedig felesleges rápörögnöd, semmi olyan nem fog történni.


"Esetleg az asszisztens is ott támasztja a falat közben, mert miért ne (tudom, azért van ott, hogy ne történhessen "visszaélés")."

Ez mondjuk elég vicces volt. :D Sok helyen nincs asszisztens és ott sincs visszaélés, jé. Ráadásul ha van, akkor a dokinak segít az eszközök odaadásában, adminisztrál, stb.

2019. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
59%
Évente ajánlott, de van sok olyan sztori, h egy év alatt már előrehaladott méhnyakrák alakul ki, így ha mondjuk félévente jár az ember, jobb esélyekkel indul. De ez inkább csak indokolt esetben, pl családi előfordulás, vagy korábbi rossz lelet esetén.
2019. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy járhattam volna korábban, akár 12 évesen is.


De anyukám nem akart traumát okozni nekem gyerekként ezzel.

Most nyilván elmegyek, és el fogok járni évente ezentúl.

Nyilván, ha visszacsinálhatnám, akkor már 10 éve elmentem volna, de nem tudom visszacsinálni.

2019. máj. 19. 14:10
 24/45 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert amit én olvastam, ott az 1-3 éventi szűrést javasolják, anyukám az egészségügyben dolgozik, ő is évenkéntről tud, nagyon indokolt esetben lehet 3 havonta berendelni szűrésre valakit, ahol már panasz van konkrétan (ezt anyu mondta).


Nyilván egy rettenetesen előrehaladott dolognak már van tünete. Nem akarok még jobban rettegni, hogy most istenem, biztosan rákos is vagyok, szóval erre inkább nem gondolnék.

2019. máj. 19. 14:13
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Én senkit nem ismerek, akit az anyja gyerekként elrángatott volna nőgyógyászhoz, ez nem túl életszerű. Én pl. 19 évesen voltam először, ami szintén kicsit későn volt, mert 16 évesen veszítettem el a szüzességem.
2019. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Most már ne stresdzelj ezen, csak menj el és ess túl rajta. És ezentúl évente ismételd meg ezt a procedúrát! :)
2019. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Off. De szerintem az meg a másik véglet, hogy a gyereket nőgyógyászhoz visszük, ha nincs panasza. Minek? Szerintem akkor kell először (ha addig nincs panasz), amikor az ember elkezdi a szexuális életet.
2019. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Menj női nőgyógyászhoz, a legtöbb nő kevésbé érzi magát kellemetlenül náluk. Ők is nők, ők is hasonlókon mennek át.

Arcokat vágni meg egy normális orvos sem fog.

2019. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%
Na a 3 évenkénti az nagggyon durva felelőtlenség!
2019. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
83%

Én 25 voltam, már nem is tudom, mi miatt voltam akkor nőgyógyásznál, de akkor se rákszűrésre mentem, csak rákérdezett a doki, hogy mikor voltam utoljára olyanon, mondom soha :D Nem cseszett le, hanem megcsinálta a rákszűrést és mondta, hogy mostantól majd járjak :))

(Nem magán doki volt!)

Ki lehet fogni ilyet is - olyat is. Olyannál még sosem voltam, aki megalázóan viselkedett volna vizsgálat közben, vagy random emberek bejárkáltak és meglestek, vagy ilyenek.

2019. máj. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!