Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valaki esetleg így?...

Van valaki esetleg így? Gondoljak komolyabb bajra? (Bocsi hosszú lett)

Figyelt kérdés
20éves nô vagyok. Sajnos elég hamar kezdtem ôszülni, még egy éve sincs hogy észrevettem az elsô szàlakat, azóta viszont nem csak itt-ott van. Sajnos szinte tele van az egész hajam! :( Jó, ezt a "genetikára" fogtam. De viszont feltûnt pár hónapja (így visszagondolva nem is kizárt hogy onnantól kezdve mikor megjelentek az elsô ôsz hajszálak 🤔🤔) hullik a hajam. Nekem sose hullott. Párom is megjegyezi nap mint nap mindenhol az én hajcsomóimat (nem szimlân egy egy hajszál) találja. Legyen az sajnos konyha, fürdô, szoba, ágy. Feltûnt nekem is mikor a reggeli fésülkôdésnél már egy alkalom után marék hajat szedek ki a fésûbôl, zuhanyzás után az egész testemet tetôtôl talpig hajszál fedi. A tegnapi nap folyamán gondolkodtam el konolyabban rajta, mikor a felfogott hajamon csak szimplán végighúztam a kezem és kb 20szál maradt a kezembe, hogy lehet ez valami komolyabb betegség jele? Hajmosásnál megfigyeltem, az én normális mennyiségû hajamból, kevés mennyiségû lett ami már felfogásnál is feltûnô. Kedden megyek el házi orvoshoz. Volt esetleg valaki így, milyen betegség állhat így rövid idôn belül drasztikus hajhullásra?

#haj #fiatal #hajhullás #ôsz hajszál
2019. máj. 19. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan oka lehet a hajhullásnak, keress rá. Első körben laborvizsgálatot kell csináltatni, hogy milyen hiánybetegséged van, pl vas vagy pajzsmirigyhormon. A lelettel, ha a háziorvosnak nincs egyértelmű diagnózisa, irány a bőrgyógyász.
2019. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a rossz fog jutott eszembe. Így voltam öt éve. Habár idősebb korú vagyok, úgyhogy az őszülést nem tudom mi okozta. Nyolc fogam alatt talált cisztát a doki. Műtét után pár nappal már nem hullott a hajam.
2019. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!