Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhatja ezeket a tüneteket...

Okozhatja ezeket a tüneteket a hosszú évek óta tartó magány? Vagy valami komolyabb áll a háttérben?

Figyelt kérdés

Adott XY személy. Általános iskolában és gimnáziumban sem volt egy barátja sem, csendben ült. Az anyukájával él kettesben, az anyukája sokat dolgozik tehát otthon is magányos volt.

Már felnőtt ember. A környezete azt veszi észre rajta, hogy magában beszél. Nem bírja visszafojtani a beszédet, "magától jön" Már észlelte, hogy a környezete furán reagál rá, ezért megpróbál csendben maradni, de a beszédinger folyamatosan jön, és ő amint megszólalna vissza is fojtja az egészet. Ennek hümmögés, kis hangadás a következménye, amit persze mindenki ugyanúgy hall. Ha hangzavar van, akkor nem fojtja vissza, ugyanúgy beszél magában miközben pakol, öltözik stb.

Ez nem rólam szól, egyik ismerősömről és kíváncsi vagyok, hogy mi lehet a baja. Én nem akarom csúfolni, segíteni akarok neki.

Szerintetek lehet az, hogy nem bír csendben ülni ennyi év után? Vagy más baja van? (Mi próbálunk barátkozni vele, de nem viszonozza - új osztálytársunk a lány, a fiúk nevetnek rajta de mi lányok próbáltunk kedvesen közeledni)


2016. okt. 30. 15:26
 1/4 Quatermain ***** válasza:

Bárkivel megtörténhet, hogy ennyire becsavarodik, ismerek egy-két ilyen embert. A magány okozza, igen de eltudok képzelni durvább dolgot is.


Szóval azt ne kérdezzétek meg tőle, hogy miért ilyen, ez könnyen felkavarhatja érthető okokból.

És remélem hogy normálisan közeledtek felé és nem kötözködtök vele. Nevetnek rajta, mert degeneráltak és az édesanyjuk is az, aki ilyen gyereket nevelt.

2016. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Normálisan közeledünk felé, nem törődünk ezekkel a fura dolgaival, mert alapból rendesnek tűnik. A fiúk meg gyökerek :S
2016. okt. 30. 16:33
 3/4 anonim válasza:
Nekem volt egy ilyen osztálytársam, aki hasonló dolgokat művelt és Autizmust állapítottak meg nála. :/
2016. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálam a folytonos egyedüllét miatt van. kell "társaság" csak ez nekem egyáltalán nem egyszerű, hogy keressek.
2016. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!