Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A negativ gondolkodás és a...

A negativ gondolkodás és a folyamatos stressz hosszú távon okozhat komolyabb betegségeket később?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok és rengeteget stresszelek feleslegesen és félek ráktól meg a hasonló betegségektől. Kicsit hipochonder is vagyok.
2018. jún. 10. 03:15
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Egyértelműen hozzájárul, ezt már kimutatták. Én is félek mi vár rám a sok stressz miatt később.
2018. jún. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre kimutatták már egyesek hogy lekli eredetű, nem félni kell, hanem stresszoldó technikákat tanulni, meg a táplálkozáson változtatni. Hallottad például azt hogy stressz vitamin? Vannak teák is, amik sokat segíthetnek ellne. Szóval ne parázz előre, de próbáld meg csökkenteni a stresszt.


[link]

2018. jún. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Azért vagy stresszes és azért negatív a gondolkodásod, mert már a szervezeted nem működik megfelelően. Orvosilag nem kimutatható elváltozásaid vannak a belső szerveidben. Az agy nem kap megfelelően vért, ezért nem képes helyesen feldolgozni a beérkező információ áradatot. Ez egyre zavarodottabbá teszi az elmét. A pszichés betegségek egyértelműen az agy, bizonyos agyterületek oxigénellátásának zavarára vezethetők vissza.
2018. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Gyomorfekély, rák.
2018. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, én tudom bizonyítani. Biztos, hogy szervi oka is volt a betegségnek, de én 2 éven stresszeltem, görcsöltem mindenen, állandóan negatív gondolataim voltak, majd petefészekcisztával műtöttek. Mivel elég fiatal vagyok, a doki azt mondta, hogy ennek lelki oka is lehetett. Azóta leálltam ezzel, komolyabb betegséget nem szeretnék.


L/20

2018. jún. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én az egész életemet végig streszeltem a suli és most a munkakeresés miatt...
2018. jún. 11. 02:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy mindenki más is. És?
2018. jún. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi és? Ne legyél már érthetetlen...félek a komoly betegségektől!
2018. jún. 11. 14:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem egészségügyi, hanem mentális gond. Komoly betegséget mindenhonnan összeszedhetsz, stressz nélkül is.
2018. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"... azt mondta, hogy ennek lelki oka is lehetett."

Azzal kezdeném, hogy maga a ciszta sem egyik napról a másikra alakul ki. A szervezet évekig kínlódik előtte, mire a cisztát képezi. És amennyi mocskot megetetnek velünk az élelmiszergyártók, nem is csodálkozom azon, hogy a depresszió meg hasonlók már népbetegség lett.

2018. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!