Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét?

Tampon vagy betét?

Figyelt kérdés
Eddig mindig betétet használtam az első menstruációm óta. Már nagyon megutáltam, egyszerűen kényelmetlenül érzem magam vele. Zavar, hogy érzem ahogy folyik, hiába cserélek folyamatosan, hiába tisztálkodok normálisan, akkor is van egy szaga. Tampont szeretnék használni, már próbáltam a felhelyezésével se volt gond. A probléma az, hogy Anya nem engedi, mert volt már vele egy saját kellemetlen élménye + tampon ellenes. Elsusolni előtte nem tudnám, hogy azt használok és nem betétet. Hogy tudnám ezt vele megbeszélni? Anyukák, Te melyik mellett álltok, illetve a lányaitoknak melyiket ajánlottátok? A válaszokat előre is köszönöm. :)

2019. máj. 25. 11:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kimaradt, 16/L. :)
2019. máj. 25. 11:03
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Miután elvesztettem a szűzességemet, én tampont használok. Én is utálom, hogy folyton mellé csúszik a betét, többször átáztam előtte, stb. stb.

Viszont, ha anyukád ellenzi, hát nem tudom, hogy győzhetnéd meg. Az enyém is utálta, azt mondta, hogy ő mindig érezte, hogy nyomja. Én nem érzem. Ennek ellenére nem volt vele baja, hogy azt használom.

Gondolom már nem vagy szűz. Ezt tudja?

2019. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még az vagyok.😂😅
2019. máj. 25. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj a tested és ősintén szólva ennél azért rosszabb dolgk is történhetnének. Szóval próbálj meg leülni és beszélni vele és megértetni vele hogy te ezt szeretnéd. Ez a te döntésed kéne hogylege ne pedig a övé. Adha tanácsot, de végső soron neked kéne meghoznod a döntést. Ha meg neki volt vele rossz tapasztalata, akkor legalább tudd tanácsot adni hogy mire figyelj és nem lesz baj. Ha másra nem is arra talán rá tudod beszélni hogy lealább megpróbálhasd és ha bármi gond felmerülne abba hagyod.
2019. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsi a telefonom spórol a betűvel xD remélem érthetö
2019. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatsz tampont, ha neked az megfelelőbb. Anyudnak meg nem kell megtudnia, nem kell előtte kiborítani a tampont, el lehet rejteni táskába, szekrénybe kb bárhová. Gondolom a szemetest nem kutatja át minden nap utánad, használt tampont keresve.
2019. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És mit gondolna az intim kehelyről?

Szerintem nagyon sok előnye van... szinte egész nap bent lehet,nem kell aggódni miatta,nincs szaga,sokkal költséghatékonyabb,és környezetbarátabb megoldás.

2019. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Hetes te használtál már olyat vagy csak úgy ajánlgatod? Xd

Mellesleg én kehely ellen vagyok, szerintem annál bármi jobb.

2019. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen használom,nincs vele semmi problémám,szerintem sokkal jobb mint a tampon. Nem kell olyanoktól se félni,hogy "fent marad".
2019. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a tampont sem birom. Nem vagyok elég ügyes hogy kényelmesen rakjam fel :(
2019. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!