Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztensek, PCOS-sal...

Inzulinrezisztensek, PCOS-sal élők, ti hogyan lendültök át a holtpontokon?

Figyelt kérdés

Diétázom, sportolok, odafigyelek magamra. Mégis annyira érzékeny ez a rendszer, hogy elég volt egy-két hétig nem számolni a szénhidrátot és borult az egész. :( Nem volt időm főzni, ezért úgy rendeltem, hiába figyeltem az alapanyagokra, négy helyett kettőt tudtam csak edzeni egy héten és elborítottak a pattanások, a hajam borzalmas lett.


Most megint szigorítottam a diétán, de annyira el vagyok keseredve. Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Úgy érzem, az életem egy folyamatos szélmalomharc az anyagcserém ellen és nagyon fárasztó, hogy állandó készenlétben kell lennem.


Sajnos a környezetem sem épp megértő, ha nem fogadok el valamit, amiben cukor van, azt hiszik csak kényeskedek, meg plázacica vagyok. Nem akarom kiteregetni minden munkatársnak, hogy IR vagyok, egyszerűen csak nem fogadom el, de olyan megjegyzéseket tesznek, meg olyan arcokt tudnak néhányan vágni.


Segítsetek, nektek mi segít átlendülni ezeken a holtpontokon? Miből merítetek motivációt, erőt?



2019. máj. 27. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok mint te, bár nekem nincs ir csak pco, az orvosom mégis diétára ítélt megelőzés céljából.

Nekem a családom a nem elfogadó, mert "amióta városban élek, azóta kényeskedem", pedig nem, csak épp ez a sorsom :D

Anyósom is ilyen, mit játszom magam, stb, pláza cicáskodom, meg nem eszem az ő főztjéből, aztán addig addig tolta a dumát hogy szépen leállította párom, hogy a meddőségemet próbálom gyógyítani, hát hagyja a beszólásait mert nem lesz unoka. Sajnos, hiába titkolná ezt egy nő, ha nem hagyják.. :)


A kollégáimnak simán elmondtam, hogy sajnos nem ehetek cukrosat és fehér liszteset, nem akartam ezt részletezni, nem eheted és kész, aki nem fogja fel annak annyi az agyi kapacitása,

Nálunk ebből nem volt probléma, nem kérdeztek vissza hogy miért, sőt azóta a kollégák is úgy hoznak sütit hogy nincs benne fehér cukor,liszt, tök jófejek.


A heti sportolások száma nekem is ingadozik, sőt néha a kajálás se úgy megy ahogyan az elő van írva, bőrömre nekem az arctonik nagyon jó illetve a hajamra szedek egy hajvitamin készítményt, hiába a hormonok miatt olyan amilyen néha napján, mégis csodákat tett vele, bár így is két naponta mosnom kell, de fényévekkel jobb mint volt..


Nos, érdemben nem igazán tudok hozzászólni, nekem is vannak rossz pillanataim, nagyon be tudok depizni, mert pl imádom a mekis kaját és két éve már hogy nem ehetem, szerencsére ir-em azóta se jelentkezett de a cisztáim nem múlnak, én azzal próbálok javítani a hangulatomon hogy mindig új és új edzés formát próbálok ki, egy most nagyon úgy tűnik hogy beválik és így elég a heti 2 edzés, se narancsbőr, se semmi egyéb rondaság, szóval lassan bombanöci leszek :D


És reménykedem hogy hamar összejön a tesó a fiamnak, mert egyébként akárhogy eszem iszom és sportolok, egyszerűen nem sikerül a baba, na emiatt is nagyon mélyre tudok zuhanni :(

2019. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha nem ide tartozik, de nekem kezdődő pajzsmirigy alulmukodesem, illetve ösztrogén dominancia van. Emiatt ugyanezt a "nyűgösseget" érzem. Ősszel megyek IR vérvételre, nem kizart, hogy az is van... :(

Régen semmire nem kellett figyelnem étkezés terén, soha semmit nem hiztam. Most a plusz kilóktol nem tudok megszabadulni, pedig sokkal jobban odafigyelek, mit eszem.


Igazság az is, hogy nem sportolok rendszeresen (bár sokat gyalogolok), mert eddig barmit elkezdtem, beleuntam, valahogy kényszernek éreztem.

Tudtok esetleg olyan mozgásformat, ami hatékony, de nem kell mindennap 1 órát raszanni? Nem lustaság miatt, hanem mert nehéz beosztanom a gyerekek (öt van) mellett az időmet.

2019. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, heti 2x 1 óra szerintem a "kötelező", én ezt szombaton és szerdánként oldom meg valahogy, de elképzelni se tudom ezt öt gyerek mellett hogyan tudnád megoldani..

Szerintem ha a kettőből egy edzés otthoni kardio ( a kardio a legjobb erre a betegségre), és heti egy egyéb (én pl infrashape-ezek), az úgy okés. Addig vigyáz apa vagy mama a gyerekekre

2019. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon köszi a tippet, az infrashape-et más is ajánlotta, szerintem ki fogom próbálni. :)
2019. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első, milyen hajvitamint használsz?

Köszönöm, hogy írtatok, sokat segített.


Én súlyzós edzést végzek többek között, de szoktam túrázni, biciklizni, rúdtáncolni is.


Úgy döntöttem, az instant jókedv miatt ma edzés után beülök a konditerem szaunájába, csinálok magamnak limonádét, elmegyek boltba és veszek magamnak egy jó kis hajpakolást, plusz a vitamint, ha elárulod, melyiket érdemes. :)


Továbbá el fogok menni a Sportkontrollba dietetikushoz, hogy biztos legyek benne, hogy nem járok rossz úton a diétámmal. :)

2019. máj. 27. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akárki akármit mond, az IR rohadt nagy szívás és rengeteg lemondással jár. Egy étterembe nem tudok elmenni lelkiismeretfurdalás nélkül...

Ellenben azt sem értettem soha, hogy ezt miért kell titkolni. Nekem mindenki tudja a környezetemben, hogy ez van és azt is hogy meddőségibe járunk. Akkor tudok én is támogató közegben lenni, ha megadom erre az esélyt. Nincs kedvem hozzá, hogy minden pillanatban az orrom alá dugjanak valamit, aminek ellen kell állnom.

Nekem az egyedüli motivációt az adja, hogy ha ezt megteszem maradéktalanul, akkor mindent megtettem, hogy sikerüljön a babaprojekt, ami mostmár a lombik szintre lépett... De nagyon nehéz minden egyes nap.

2019. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Endokrinológushoz érdemes menni dietetikus is ok, emellett egy edző, legalábbis nekem ez a hármas ami szóba jött, edző tanácsolta a kizárólagos kardio edzést, illetve az infrashape edzést,

Hajamra magic hair vitamint szedem (ha budapesti vagy adhatok is egyet), sampon balzsam a loreal elvital dream lenght (narancssárga flakon, rózsaszín kupak)

Arcomra meg a clean&clear deep cleansing lotion, átlátszó flakon, kék tonikot kenem reggel és este arcmosás után


És amúgy igaza van egyik hozzászólónak, ha titkolod valóban nem jutsz támogató közeghez. :)

2019. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlásokat. A Magic Hairről sok rosszat hallottam, kockázatos befektetés ennyi pénzért. :/


Nem titkolom, csak sokan vagyunk az irodában (multiban dolgozom) és nyilván nem mindenki tudja.

Tehát ha megkínál valaki, akivel nincs olyan közeli kapcsolatom, akkor nem azzal indítom, hogy kösz nem, mert IR vagyok. Meg szoktam nézni a címkét, ha nem vagyok biztos a dologban és akkor mondom, hogy köszi, nem, cukrosat nem ehetek. És ekkor szoktak fejet vágni, hogy biztos kényeskedem.


Egyébként a családom sem jobb, ők szerintük meg amikor meglátogatom őket, egyek "normálisan", itthon meg majd flancolok.

Szerintük csak én vagyok ilyen tápos a családban, holott több mint valószínű, hogy tőlük örököltem.

2019. máj. 27. 15:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó oldal. Mindenmentes.hu. Egy PCOS, inzulinreziztens, meddőnek nyilvánított és már 2 gyerekes anya blogja. Írtó érdekes és onnan kaphatsz lendületet,recepteket, tippeket.
2019. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!