Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben az esetben normális az...

Ebben az esetben normális az ismétlés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megkaptam a nőgyógyászati citológia leletemet ami negatív lett viszont a doktor mondta hogy 6 hónap múlva meg kell ismételni mert amikor levette a kenetet nagyon véreztem ( Méhszáj sebem volt ami egy gyulladásból maradt vissza) Ebben az esetben normális ha kérik az ismétlést? Kell-e tartanom attól hogy valami egyéb más oka is lenne az ismétlésnek?



2019. máj. 30. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

"a doktor mondta hogy 6 hónap múlva meg kell ismételni mert amikor levette a kenetet nagyon véreztem"

Ha bízol benne, akkor hidd el neki, amit mond: azért kell ismételni, mert nagyon véreztél, tehát nem "valami más" miatt. Nyilván arról van szó, hogy erős vérzéskor előfordulhat, hogy nem derül ki valami gubanc, ezért az a protokoll, hogy ilyenkor megismétlik. De az, hogy azért erős vérzéskor is leveszik a kenetet, azt mutatja, hogy az esetek túlnyomó részében az eredmény ilyenkor is megbízható. (Ha nem így lenne, nem szórakoznának azzal, hogy az erősen vérzőktől is vegyenek kenetet.) Magyarul nagyon valószínű, hogy tényleg negatív, csak biztos ami biztos alapon meg kell ismételni.

Remélem, minden rendben lesz!

2019. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!