Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogy és miként fogadtátok...

Ti hogy és miként fogadtátok a menstruációt?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni. 17 éves vagyok, és még mindig nem tudtam elfogadni ezt az egesz dolgot. Utálom, hogy megvan nekem. Akár betétet használók, akár tampont. Undorodom ilyenkor a vértől meg úgy saját magamtól is. Vannak nők/lányok, akik ezt olyan könnyen veszik, de én nem. Kérlek írjátok meg, hogy ti hogy fogadtátok. Hátha jobban érezném magam tőle.


Előre is köszönöm.



2019. máj. 31. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

11 eves voltam mikor megjött, pont nyári szünetbe épp pisiles közbe vettem eszre, nagy örömmel szóltam anyukámnak hogy nézze megjött, mostmar en is felnőtt vagyok:D

Teljesen normálisan kezelem, nincs vele semmi bajom.

2019. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Más természetes testnedveddel kapcsolatban is így érzel? Ez nagyon érdekes. Szerintem ez egy fajta testképzavar lehet. Én teljesen természetesnek éltem és élem meg.
2019. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Őszinte leszek. 46 éves vagyok, és mindig is utáltam a menstruációt. De tudomásul vettem, hogy az életem része. Így együtt élek vele, igyekszem nem foglalkozni vele, csak annyira amennyire kell. Nekem 13 évesen jött meg, és akkor még nem volt más csak a vatta, vagy rongyok.. Vattát használtunk, ami azzal járt, hogy éjszaka 100% hogy átázol, lepedő csere, mert a vatta elmászott..Nappal meg minden fél órában megkérni a barátnőt, hogy nézze már meg hátulról, hogy nem áztam át..Én már annak örültem, hogy bejöttek a betétek. Ma sokkal elviselhetőbb, hiszen ezer féle tampon, betét van. Amit ma nehezen viselem az, hogy évek alatt mindig jön valami új menstruációs fájdalom. Fiatalon észre sem vettem, nem fájt. 25 évesen puffadtam, fájt a hasam, néha görcsöltem. Majd jött a mell fájdalom.. Most megint ott vagyok, hogy nem fáj semmi, Már várom, hogy vége legyen..
2019. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

12 voltam, amikor először megjött, örültem neki, mert tudtam, hogy egészséges vagyok, és minden rendben "ott".

Nem sok vizet zavar, fogamzásgátlót szedek, így meg pláne észre sem veszem, szinte csak tisztasági betétet használok, amikor megjön a megvonásos vérzésem. Most, hogy ezt leírtam neked, máris nem érzed annyira "felesleges" szar dolognak a menstruációt? :-)

2019. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem pont a 11. szülinapom előtt jött meg először. Hallottam már előtte a menstruáció kifejezést, de azon kívül nem tudtam róla semmit, hogy valami havonta ismétlődő dolog a nők testében és vérhez van köze. Az iskolában csak a következő tanévben beszéltek róla, anyát meg nem kérdeztem korábban. Akkoriban nem volt internetünk, hogy csak úgy rákeressek, hogy pontosan mi az, így váratlanul ért, amikor egy napon minden előjel nélkül véres bugyival ébredtem. Anya pont nem volt otthon. Kicsit megijedtem, de valahogy éreztem, hogy ez lehet az. Aztán amikor hazajött, elmeséltem neki és megtanította az alapokat. A bosszantó csak az volt, hogy másnap 5 napos, strandolós kemping táborba mentünk a zeneiskolámmal. Elképesztően kínos volt, hogy a fél napot a vízben töltötték az osztálytársaim, én meg nem mehettem be. A fiú barátaim folyton kérdezgették, hogy miért nem megyek be, miért üldögélek felöltözve a medence szélén és a lábamnál fogva akartak berángatni a vízbe. Még meg is haragudtak rám, hogy elrontom a bulit a "makacsságommal". De szégyelltem elmondani nekik. Az volt a szerencsém, hogy táborozás közben kiderült, hogy az egyik lány pont ugyanúgy járt, mint én és együtt szenvedtük végig. A szobatársaim még nem menstruáltak és annyira izgatta őket a téma, hogy még a vécébe is bekéretőztek utánam, hogy tényleg annyira vérzik-e, mint azt hallották idősebb lányoktól. Aztán rémült fejjel kimenekültek. :'D Az egyik fiú barátom meg bejöttaz utolsó napon a szobába, hogy segítsen összepakolni és a kezébe akadt egy bontatlan betét. Valahonnan tudta, hogy az micsoda. Sikítva eldobta, mintha egy pók lenne, rámnézett és csendben kitolatott az ajtón. XD

Szóval gyerekkoromban tettek róla, hogy kínosnak érezzem, főleg hogy az elsők között voltam, akiknek megjött. Tesin is nagyon kellemetlennek éreztem. De aztán kb. 14 éves koromra kb. mindenkinek megjött már és akkorra már nem éreztem cikinek. Max. néha aggódtam, hogy átütött-e a nadrágomon. 14 éves koromig nem is görcsöltem egyáltalán. Onnan kezdve, hogy fájni kezdett, már nem szégyelltem, hanem igazságtalannak éreztem, hogy nekünk nőknek egészen fiatal korunktól kezdve ezzel kell szenvedni, a fiúknak meg semmi baja sincs. Sok fiú haverom volt, így mellettük különösen idegesítő volt, amikor önfeledten baromkodtak, én meg görcsölve szorongtam. Ha valamelyikük játékból megütött egy kicsit ilyenkor, állatira kiborultam és onnan kezdve meg a "Mi van, menstruálsz?" szöveget kellett hallgatni. De aztán elmagyaráztam nekik, hogyan is működik ez a dolog, merthogy nem sok figyelmet fordítottak a biológia órákra. Utána már előre szóltam, hogy milyen időszak következik és ilyenkor ne idegeljenek, mert hamar kiborul a bili.


Még mindig pipa vagyok, hogy ezzel a sz**ral kell szívni kislány korom óta minden hónapban, miközben sosem voltam terhes... De hát ez van, túl kell élni.

2019. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Én is 11 éves voltam amikor megjött. Nagyon megíjedtem. Utána viszont kicsit büszke is voltam mert én voltam az első akinek megjött. Amúgy nem szerettem vérezni. Később jött a puffadás, mellfeszülés, görcsöl és 1 héttel előtte. Már egyetemistaként volt pár év amikor nem jött meg re desen, kimaradozott, akkor jártam dokihoz is. Pár éve nagyjából helyreállt, azóta örülök ha megvan.
2019. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Hogy fogadtam? Hát igazából nem tudtam hogy az az. Elkezdett piros pöttyös lenni a bugyim és nem értettem hogy miért. Arra gondoltam hogy talán megsértettem valahogy vagy erősen vakartam stb. De mivel este is csak jött és nem múlt anyának szóltam hogy véres a bugyim és nem tudom miért. Akkor mondta hogy ez a menstruáció. Tudtam hogy mi az és akkor utáltam. Gyűlöltem a betéteket egyik rosszabb volt mint a másik. Pelenkának éreztem mundegy volt milyen fajta aztán recsegett is ha nem olyan passzossabb nadrágot hordtam. Aztán az az érzés mikor sokat ül az ember aztán mikor feláll és puff a vízesés megindul na azt ki nem állhattam. Na azt az időszakot utáltam. Nem akartam suliba menni meg sehova se. Nem fájt semmim igazából csak a betétekkel annyira nem voltam kibékülve hogy az leírhatatlan. Nekem a tampon volt a megváltás. Azóta nincs semmi bajom és nem zavar ha megvan de jobb lenne ha nem csak mi szívnánk hanem a pasik is. Nekik könnyű csak belökik oszt kész a gyerek :D még azt se nekik kell kihordani meg szülni :D
2019. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
én is utálom ráadásul vagy 20 naponta megjön több mint egy hétig, nagyon irritáló de ez van mit lehet tenni
2019. máj. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük annak a szerencsétlennek, aki mindenki őszinte, segítőkész válaszát leszavazta csak úgy hobbiból! <3
2019. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kellemes, én sem örülök neki, de én arra szoktam gondolni, hogy ez jelzi, hogy egészséges, termékeny nő vagyok, és minden rendben működik. Tehát én megpróbálok kicsit máshogy gondolni rá, a jólműködésem jelének tekintem. Ettől nem kevésbe kellemetlen, de mégis valahogy jobb :) És amióta felfedeztem az applikátoros tampont, már sokkal-sokkal könnyebb elviselni, mert nekem mindig a közvécében "magamba nyúlkálás" volt a legeslegnagyobb problémám, sosem éreztem higiénikusnak, akármennyire megmostam előtte a kezemet. Ha még nem próbáltad, próbáld ki!
2019. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!