Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon felrakása fájdalmas?

A tampon felrakása fájdalmas?

Figyelt kérdés
Mikor berakom, nagyon szokott fájni, mintha a csontomat nyomnám. Azért mert szűk vagyok? Ez normális?

2019. jún. 14. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem azért van mert szűk vagy hanem mert béna. Változtass a szögön, mert nem szabadnak fájnia. Ha fáj, akkor valamit rosszul csinálsz.
2019. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Nem. Megfelelő szögben kell tolni és akkor felmegy.
2019. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rosszul csinálod: rossz szögben vagy túl száraz vagy, mert nem elég erős még a menzeszed. Az ob oldalán nézd meg az útmutatót vagy használj applikátoros tampont, azt egyszerűbb felrakni
2019. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Ne használj tampont. Műanyag az egész.
2019. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tampon felrakása normál esetben nem fájdalmas. Megvan a technikája, h hogy kell. Ahogy előttem is írták, nem mindegy milyen szögben kezded el tolni. Illetve akkor is kellemetlen, ha túl száraz a hüvelyed. Ezen mondjuk lehet segíteni vagy egy pici (mindenféle illatanyag mentes ph semleges) síkosítóval, vagy egy kis masztival, ha szeretsz mensi alatt. Én gimiben mikor elkezdtem tamponozni, sokszor csináltam ezt: picit benedvesedtem, és minden gond nélkül felment a tampon. Én ezt a két dolgot tudom, amivel megkönnyíthető a felhelyezés. Ha a síkosító a szimpatikusabb, akkor azzal ttényleg csak nagyon óvatosan. Parikában van olyan, ami nem tartalmaz vegyi anyagokat (illat, íz, stimuláns, spermaölő stb). Drogériában én még nem láttam ilyet, de akkor is inkább patikusra bíznám a kiszolgálást.

Vagy, ha egyik sem szimpi, akkor próbálkozz aplikátoros tamponnal, azzal egyszerűbben felrakható, bár itt sem mindegy milyen szögben tolod be, viszont egyből a helyére kerül és az aplikátor miatt, csak akkor érintkezik a hüvelyfallal, mikor már kint van az aplikátorból, így ha esetleg szárazabb is vagy a kelleténél, akkor sem lesz annyira kellemetlen a felrakás.

(Mondjuk én nem tartom szerencsésnek az aplikátoros tampont, mert 2x több szemét keletkezik ennél, mint a hagyományosnál. Viszont tény, h könnyebb felrakni, ráadásul nem kell hozzá érni se a tamponhoz, se a hüvelyhez, így kisebb a fertözés veszély. Ezért én max csak akkor használok ilyet, ha nem tudom megoldani a maximális higiiéniát (pl fesztivál mobil wc, túrázás a szabadban, horgászás stb), de amúgy hagyományos tampont szoktam. Szóval, ha nem vagy közönbös a környezet iránt, akkor ha már megtanultad rendesen felrakni a tampont, akkor használj hagyományost inkább)


25/l

2019. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!