Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fordyce foltok női nemi...

Fordyce foltok női nemi szerven, tisztálkodás, nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Minden nap zuhanyzok, már egy ideje kb 1,5 éve kijöttek ezek a fordyce foltok (neten olvastam utána) a csiklóm körüli bőr részen és a kisajkaimom néhány helyen, lehet a tinédzserkor miatt(?), nem fáj meg ugye semmi, de esztétikailag zavar. Mivel csak neten olvastam utána érdemes vele elmenni orvoshoz hogy tud-e vele kezdeni valamit?

A másik meg hogy tisztán tartom magam, de nem tudom hogy milyen az egeszseges női nemiszerv. Nekem zuhanyzáskor amikor a külső részein mosom akkor ilyen fehéres dolgok, kosz(?) lekerül onnan, de ez normális? Borotválom, lehet a szőrtüszőkből, faggyúmirigyekből jön? Nincsen semmi panaszom, nem fáj semmi, nem viszket, a folyásom se sárgás és nem is zöld, normális állagú. Csak nem tudom hogy másoknak is ilyen-e? Ha bármire is sor kerül elötte is fürdeni fogok, mert ez egyszerűen undorito. És viszonylag hamar ujratermelodik. Tehát milyen egy "koszos" punci ha este hazaértek és zuhanyoztok? Sose beszéltek velem ilyenről nem tudom mi a normális, és kezdek paranoiás is lenni.

Nőgyógyászhoz ezek miatt mindenképp szeretnék elmenni hogy orvos is biztositson arról hogy mivan (még szűz vagyok, tini), de egyre jobban kezdek pánikolni.

Ne haragudjatok ha zavaros a fogalmazás de ezt nem igazán tudom normálisan leirni.



2019. jún. 15. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A fordyce csak esztétikai hiba.


A fehér cucc a szmegma: férfiaknál és nőknél is előfordulhat a nemiszerveken (férfi- fityma alatt, nők- kisajkak közt). Ahogy írtad faggyúból, hámsejtekből, szöszből egyéb természetesen ottlévő dolgokból áll. Az sem ad okot aggodalomra.


Szerintem kutya bajod,persze ha megnyugtat menj el orvoshoz.

2019. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Voltál végül orvosnál? Ha igen mit mondott?
2019. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!