Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megpróbálkozhatok tamponnal?

Megpróbálkozhatok tamponnal?

Figyelt kérdés

Még sosem próbáltam tampont, de idén nyáron nagyon érik, hogy itt lenne az ideje.

Azonban félek, mert a tapasztalataim alapján eléggé szűk lehet a hüvelyem (nem fér fel egy ujj, egy centi után máris eléggé fáj), továbbá szűz is vagyok.

Olvastam, hogy az OB mini silk touch tampon ajánlott ilyen helyzetre, de az lenne a kérdésem, hogy meg merjem-e próbálni?

Eléggé tartok tőle, az a helyzet.

16/l



2019. jún. 18. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Nincs mitől tartani. Amikor megvan, akkor eleve sokkal síkosabb a hüvely, se a felrakás, se a kivétel nem fájdalmas. Hamar meg lehet tanulni a helyes felhelyezési módot. Az utolsó napokon, amikor már kevesebb a vérzés, akkor kellemetlen lehet. Ha minivel sem megy, akkor én lehet elmennék nőgyógyászhoz, hogy nézze meg mi lehet az oka.
2019. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Na hat en is felek a tampontol... 3szor is megyek tengerhez es szerintem elkerulhetetlen hogy legalabb egyszer kifogjam hogy megjon.....
2019. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Amíg szűz vagy ne használj tampont. Majd ha nem leszel, akkor könnyebb lesz felrakni. Amúgy a tampon nem egészséges.
2019. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
ne minit használj,hanem applikátoros ob-t normál méretben, sokkal könnyebb feltenni, mint a minit!
2019. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha tartasz tőle akkor szerintem ne erőltesd. Csak ha már tényleg minden kétséget kizárólag azt akarod. Társadalmi nyomás hatására nem érdemes. Én 18 éve mensizek és 3 alkalom kivételével mindig betétet használok. Gimiben tamponoztam 3x mensi alatt, mivel a csajok addig cseszegettek a betét miatt, h kipróbáltam a tampont. Viszont nekem nagyon nem jött be, pedig simán fel tudtam rakni meg minden. Érezni sem éreztem belőle semmit, inkább a körülményes csere, illetve a látvány, amit a használt tampon kivételekor láttam nagyon undi volt számomra, eleinte azt hittem majd megszokom, de ezt nem bírtam, így inkább visszatértem a betétekhez. Max akkor használok tampont, ha strandolok, bár igyelszem úvy szervezni a dolgokat, h ne akklr menjek strandra, ha megvan, de ha nagy ritkán mégis, akkor marad a tampon jobb híján. Viszont, én tudom rendesen használni (hogy kell felrakni, meddig stb), így nem okoz gondot az a pár órahossza. Viszont, ha neked még nem megy rendesen a használata, akklr javaslom előbb otthon gyakorolj, h ne a tengerparton kelljen szenvedned vele, hanem gyorsan fel tudd rakni, aztán hajrá, mehetsz is a vízbe, viszont, ha végeztél minél előbb szedd ki mert valamennyi vizet fel tud szívni a cétnán keresztül, ami sós tengervíz miatt, még csíphet is...

Sok szerencsét hozzá, és kitartást! :)

32/n

2019. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én még nem vagyok 14 de ha szükséges, akkor használok tampont. Először nagyon feszített és kb járni sem tudtam, de aztán olvastam, hogy addig kell felnyomni, amíg már nem érzed, hogy ott van és ez tényleg így van. Meg amúgy is praktikusabb esetleg az elején, mert szinte nulla az esélye annak, hogy véres lesz a nadrágod vagy a bugyid
2020. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!