Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól nagy eséllyel...

Fogamzásgátlótól nagy eséllyel lesz vérrög a testemben?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdtem szedni, csináltattam ilyen Leiden mutáció tesztet, ami negatív lett, majd pedig nagylabort, amin szintén minden rendben volt, a pajzsmirigyszintem volt éppen az alsó kategórián belül. Nem élek mozgásszegény életet, ritkán dohányzom csak, inkább buliban.

Ezek mellett mégis aggódom, hogy trombózist kapok ettől a gyógyszertől, szerintetek nagy lenne az esélye?

Saját tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.



2019. júl. 4. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerinted ha nagy lenne az esélye akkor szednék az emberek illetve engedélyezve lenne a gyógyszer?
2019. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

1#


Nem hiszed el, de igen,a fogamzásgátlònak több az előnye mint a hátránya.sot kb minden gyógyszernek.

Ezért szokott normális nőgyógyász a foggatlo felirasa előtt különféle vizsgálatokat kérni, hogy a rizikofaktort csökkentsêk illetve kizárjak a kontraindikaciokat.

Kérdező pedig, ha minden negatív lett, akkor ne félj. Első hetekben, hónapokban viszont még figyeld magad,de ne mint egy hipochonder ;) Panasz esetén menj vissza dokihoz.


Üdv, egy eü-s.

2019. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
De elhiszem. Viszont gondolom abban egyetértünk, hogy ha egy adott gyógyszer "nagy eséllyel" okozna trombózist akkor azt nem lehetne forgalmazni.
2019. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Noveli a trombozis kockazatat, aki hajlamos ra nem is szedhet fogamzasgatlot. Ezt egy megfelelo vervetellel kiszurik a gyogyszer szedese elott.
2019. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván nem okoz "nagy eséllyel", mert akkor egy rakás nőnek lenne trombózisa...

Fogamzásgátló nélkül a gyakorisága 1/10 ezer nő/év. Fogamzásgátlóval 8-12/10 ezer nő/év.

De ezt egyébként még a betegtájékoztató is leírja, csak el kellene olvasni..

2019. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Bocs, tabi nélkül 2/10 ezer nő/év.
2019. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a betegtájékoztatót nyilván elolvastam, nem ezzel volt a problémám. Csak ilyenkor persze hogy ideges az ember, én nagyon sokaktól hallottam az elmúlt pár évben, hogy ilyen gyógyszer miatt került kórházba, és kíváncsi voltam hogy itt ki mit mond rá esetleg. Az első természetesen az, amit a doki mond, de azért érdeklődhet az ember. Remélem nálam nem lesz baj, még egyszer köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!