Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek ha nem tudom...

Mit tehetek ha nem tudom szedni egy hónapig a fogamzásgátló tablettámat?

Figyelt kérdés
Zoely 2,5 mg/1,5 mg fogamzásgátló tablettát szedek, viszont egy gyógyszertárban sem elérhető, és július végéig egyáltalán nem is rendelhető. Utánna néztem, és átmeneti hiánycikk. A gyógyszer szedése már esedékes lenne, de mivel megvásárolni nem tudom, ezért egy hónapot mindenképpen ki kell hagynom. A kérdés, hogy ezután az egy hónap után ismét elkezdheten e szedni, ha egyáltalán normális lesz a ciklusom és megjön a menstruációm.

2019. júl. 6. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernek van helyettesítője, így ennek is. Bemész a gyógyszertárba a recepttel, ők pedig adnak heylettssitot.
2019. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász ír fel neked másikat, amit megszakítás nélkül tudsz szedni folyamatosan, ha a mostani elfogyott.
2019. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem történik semmi. Nekem volt, hogy egy hónap szünetet kellett tartanom, utána ugyanúgy folytattam tovább. Persze konzultáltam a nőgyógyásszal. Nekem a fogamzásgátló pont egy olyan gyógyszer, amiből nem kérnék másikat, vagy helyettesítőt, ha amúgy megfelelő.
2019. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

3!


A helyettesítő konkrétan pont ugyanaz a gyógyszer, ugyanazzal a hatóanyag tartalommal, csak más márkanévvel 😉

2019. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A zoelynek nincs helyettesítő. Vagy kérsz másfélét az orvostól, vagy kimarad egy hónap.
2019. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4. Igen, tisztában vagyok vele, kösz, de nem is írtam, hogy nem tudnám mi az. De egyrészt nem minden gyógyszernek van helyettesítője, másrészt az oké, hogy a hatóanyag ugyanaz, de a többi összetevő már nem biztos, és nekem az sem elhanyagolható szempont. Meghát mégse véletlenül azt írta fel az orvos, amit. Nekem az orvos konkrétan nem is ajánlotta, különösen arra az 1 hónapra.
2019. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!