Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim teruleten valo borotvalk...

Intim teruleten valo borotvalkozasrol lenne szo, tudnatok segiteni? 16/L

Figyelt kérdés

sziasztok,

engem sajnos anyukam sosem tanitott meg, hogy hogy kell ott lent borotvalkozni, igy (ugyan rendszeresen szoktam,) nem tudom, hogy hogy kellene rendesen tenni ezt.

jelenleg intim mosakodot szoktam odakenni, es igy leborotvalom. eddig nem is lenne baj, csakhogy nekem nagyon gyorsan no (par nap kerdese), es nem tudom naponta borotvalni, mivel faj, csip a borom es nagyon csunya is lesz.

valami tippetek van esetleg, hogy mit kene tennem ez ellen?



2019. júl. 21. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha borotvával csinálod és ahogy visszanő egy kicsit te már borotválod is le normális,hogy hamar visszanő. Ez nagyjából mindenkinél így van. Elmehetsz intim gyantázésra vagy akár te magad is legyantázhatod,ha annyira idegesít téged,hogy már egy fél cm-nél muszáj borotáljad
2019. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem senkit nem az anyja tanít meg, hogy hogy kell borotválkozni lent. :D Amúgy minek pár nap alatt újra leborotválni? Csak kikészíted vele a bőröd... Pár nap alatt mindenkinek nő vissza, nem csak neked...
2019. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2, szemelyes velemenyem szerint abszolut normalis, ha valakit az anyja tanit erre. egy felnott norol beszelunk, aki jobban ismeri ezt a temat, mint en. arrol nem is beszelve, hogy vele csak kenyelmesebb lenne elmenni egy drogeriaba peldaul, es megvenni az ehhez szukseges dolgokat - mint mondtam, tapasztaltabb, mint en. szerintem nem idegen nok youtube videoin kene eligazodnom es azokra hivatkoznom. persze, ez csak a szemelyes velemenyem, no offense.
2019. júl. 21. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Tekintve azt, hogy a legtöbb tini szégyellős a szülei előtt, így kb senkinek se mutatja/tanítja meg se az anyja, se az apja. Illetve lehet ő se tudja jobban, hiszen lehet nem is szőrtelenít, vagy ugyan úgy rosszul csinálja, de még az ő módszere lehet neked nem is megfelelő. Olvasni lehet interneten több ezer módszert a szűz bárány vérével bekent borotvapengétől a gyantacsíkig mindent, de szintúgy hallhatsz máshonnan is tippeket, tanácsokat... viszont egyik se garancia, hogy működik nálad. Természetesen elmehetsz anyukáddal gyantát, gyantacsíkot, vagy amivel akarod venni a boltba. Akár meg is kérheted, lehet le is húzza. Ennek ellenére én inkább elmennék a helyedbe egy intim gyantára, ha szégyellős vagy, akkor a lehető legmesszebbi szalonba :D Mindenkié gyorsan nő sajnos


Személyesen, ami nálam borotválásnál bevált:

- éles 3 pengés borotva

- kellemesen meleg vízben kb 10 perc áztatás (közben megmosod)

- borotvahab, balzsam, tusfürdő megteszi; lényeg, hogy megfelelően csússzon

- borotválás szőrirányba megegyezően, így nem irritálja annyira a bőröd, viszont nem lesz teljesen sima se. De ha teljesen simára akarod, akkor is előtte megegyezően, majd utána ellentétesen.

- hideg vízzel miután végeztem gyorsan leöblítem

- törölközővel max tapogasd, ne dörzsöld

- hintőpor

- vagy ruha nélkül alvás (lehetőleg este csináld) vagy pedig olyan anyagú fehérnemű, ruha, ami nem irritálja


Nekem a krémektől mindig kipattogzott, de másnap reggel bekenve már nincs velük probléma. Heti 2-3x pedig bőrradír, de ne közvetlenül szőrtelenítés után. Minden nap tükör simára borotválást nagyon kevés embernek bírja a bőre, így kénytelen leszel vagy gyantáztatni vagy epilálni. Még IPL és lézer jöhet szóba (tekintettel a korodra: valszeg drága hiszen egy otthoni erősebb gép 50 ezertől kezdődik, szalonba pedig ez kb csak a belépő), de ez inkább a bikini vonalra vonatkozik, sötétebb bőrrészekkel gond van. Visszaolvasva kissé magyartalan a megfogalmazásom 1-2 helyen, de ez van... elvégre csak az anyanyelvem :) Remélem legalább minimálisan tudtam segíteni

Ja és szia! :P

2019. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia lehet, hogy nem láttad már ezt de azért leírom hátha jól jön még vkinek. Én is sok ilyet olvasgattam és hallottam sokfélét és ma kipróbáltam, hogy szorel megegyező irányban borotváltam (fentről-le) és nagyon szépen leszedte. Nem kezdtett el pontokban vérezni ahogy ezelőtt másik módszerekkel. Nekem teljesen nem szedte le de amit leszedett azt nagyon szépen. Remélem vkinek hasznos lesz. ^^)
2019. aug. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!