Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas pulzus, normális vagy nem?

Magas pulzus, normális vagy nem?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. 64 kg és 167 kg. Nem igazán mozgok, napi 2 litert iszom. Alvás közben 50-70 között mozog a pulzusom. Napközbeni ha fekszem 75-80 ha állok akkor 90-95 ha sétálok és nincs meleg akkor 110 ha meleg van akkor 115-130 ig megy fel a pulzusom. Ha eszem ( könnyű ételt akkor is) 95-105 között mozog.


Ez lehet gond vagy normális? Sajnos nem találtam, hogy séta közben mennyinek kellene lennie a pulzusomnak.


Orvoshoz nem tudok fordulni.


Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 21. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát nyugalomban 75, melegben aktivitás közben 115 a pulzusod, ebben hol a probléma?

Teljesen normális, tegyél re arról hogy még alvás közben is a pulzusod nézegeted, bár ezt nem is értem, hogyan lehetséges

2019. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez normális egy olyan lánynál, aki nem mozog. Ebből látszik, hogy nincs igazán álloképességed. Ez persze ha szeretnéd, fejleszthető. Az álloképesség fejlesztésével a nyugalmi pulzusod is lejjebb megy illetve kis mozgástól nem lesz az egekben.
2019. júl. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Okoskarperec, mindig méri a pulzusom.


Azért érdeklődöm, mert néha diszkomfort érzés társul a pulzushoz. Pl feszítő mellkas, enyhe szurkálás, a bal kezem zsibogása. Légszomj etc..

2019. júl. 22. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég régi kérdés, nekem kb ugyanezek az értékek vannak, de én már 50 éves vagyok. Detto ugyanaz, mint neked. Én elmentem kardiológushoz, laborba is, tüdőszűrésre, minden negatív. Nekem is megvan a melkasi diszkomfort érzet. A meleg engem is kikészít, meg talán az időjárási frontok,meg a stressz.
2023. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!