Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csípő-combcsont műtét után...

Csípő-combcsont műtét után gipsze volt valakinek?

Figyelt kérdés

Műteni kell a csipomet és a combcsontomat. Az orvos felkészített hogy utána 5 hetig gipszben fogok feküdni. Úgy magyarázta hogy a sérült lábam labfejtol kezdve gipszbe kerül és a mellemig be fog gipszelni :O

De akkor hogy ülök vagy kelek fel?

Hogy tudok úgy wczni vagy gatyát felvenni?


2019. aug. 8. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem combcsont törésénél gipszeltek így. Kitartást neked. Nagyon mozogni nem fogsz tudni, katéter lesz bekötve, nadrágot nem fogsz tudni felvenni. Majd a takaró takar. Készülj fel a kiszolgáltatottságra. Illetve kérd meg a családot, barátokat hogy sokat látogassanak, úgy gyorsabban megy az idő :)
2019. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni ülni sajnos, és hát elég kellemetlen lesz, de hát tudod ha kell, akkor nem tudsz mit tenni.

Állni nem tudom lehet-e majd, talán idővel igen, de ahhoz kell majd segítség is.

2019. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem fog tudni felállni, pont az a lényeg, hogy teljes tehermentesítés legyen.
2019. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt én csak túlgondoltam, de hát akkor feküdni kell....én biztos megzakkannék.
2019. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gipszmester vagyok. Se nadrágot se semmi más ruhát nem fogsz tudni felvenni és nem is fognak adni rad. Be leszel takarva. Ekkora gipszben egyáltalán nem tudsz majd mozogni. Katetered és pelenkád lesz végig.

Ezzel haza sem engednek majd, bent kell feküdni a kórházban, hogy el tudjanak látni.

Felülni nem fogsz tudni, mivel az egész tested gipszelve lesz mell alattig. Eveshez parnakkal fognak meg támasztani hogy tudj nyelni de feküdni kell ezen kívül.

2019. aug. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet, gipszben vagy?
2019. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen.
2019. aug. 22. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy viseled, hogy vagy?
2019. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nehezen. Tényleg végig bent kell lennem, haza így nem engednek, mert nem tudnak ellátni otthon.
2019. aug. 26. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:
És végül meddig gipszeltek? Wc fürdés hogy megy?
2019. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!