Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Betadine okozhat sárga színt...

Betadine okozhat sárga színt a sebben?

Figyelt kérdés

Egy hete elvágtam a lábam kb 10 centi hosszan véletlenül borotvalkozas közben. Be is gyulladt, négy napja minden reggel és este fertőtlenítem, majd pedig sebtapasz. A pirosság megszűnt körülötte, nem fáj, csak ha a sebet nyomom direktbe. Viszont az átlátszó "var" alatt sárgás a sebem. Megint elfertőződhetett vagy okozhatja a betadine a sárga színt?

Miután megvágtam rá 2 napra is begyulladt, akkor letéptem róla az átlátszó vart, kitisztitottam, és az ismét friss sebbe öntöttem a betadinet.



2019. aug. 13. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Kép?


Amúgy nem valószínű, az genny inkább.

Vegyél rá hidrogén-peroxidot és mutasd meg egy orvosnak!

2019. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt a kép

[link]

2019. aug. 13. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy szépen gyógyuló seb, vegyél rá betadine kenőcsöt
2019. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Betadine kenőcs hatásosabb, mint mondjuk Neogranormon, Bepanthen, Sudocrem?

Szeretném, ha lehetőleg hegmentesen gyógyulna, már amennyire lehet, ugyanis a vádlimon van a seb, tehát folyamatosan húzódik.

2019. aug. 13. 23:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Valamint most már.nem baj, ha levegő éri? Éjszakára most már nem sebtapaszozom le, mert szerintem eléggé megszáradt annyira a teteje, hogy ne kerülhessen bele szennyeződés.
2019. aug. 13. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem baj ha levegő éri, sőt már jó ha szellôzik. A betadine krém gyulladás csökkentő és fertőtlenítő, ajánlom én is mert olcsó, és tartósan rajta marad mivel krém állagú. De mostmár ne nagyon kötözgesd, szépen hegesedik, most már meg fog gyógyulni
2019. aug. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!