Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A fültágító miatt gennyesedik...

Punchmelikethat kérdése:

A fültágító miatt gennyesedik a fülem. Mit tehetnék? (Többi infó lent)

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete tágítottam a fülem 6mm-ről 8mm-re. Előtte kb. 3 hónapig nem tágítottam, amikor beraktam(tű) nem is fájt. Rá 1 napra elkezdett borzasztóan gennyesedni és vérezni:( a genny rá is szárad a fülemre, emiatt undorítóan néz ki. Tisztítom is, naponta többször alkohollal, esténként pedig lemosom a gennyet szappannal, és betadineozom, viszont a gennyesedés nem akar elmúlni:( mit tudnék tenni? Vegyem ki? Vagy ez normális, csak türelmesnek kell lennem? (Nem érdekel hogy ki mennyire találja a fültágítót visszataszítónak, nekem tetszik) 17/L

2019. szept. 17. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a gennyesedés nem múlik el, mindenképpen szedd ki. A gennyesedés és a vérzés arra utal, hogy a füled nem bírja a tágítást.
2019. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is gennyesedett a fülem mikor 16-ról 18ra tágítottam. Nrkem elmúlt. Csak hidrogén peroxiddal meg betadinnal kezelem. Naponta legalább 5 alkalommal átdörzsötem vizes zsepivel meg peroxidos fülpiszkával vagy vattapamaccsal kinyomkodtam a gennyet és aztán kb 1 hét után minden oké volt, cdak légy türelmes
2019. szept. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Octenisepttel kezeld napjában 3-5x legalább 2-3 héten át. A fültágító anyaga lehetőleg fém, kő, vagy kemény bioplaszt/akril legyen és ne szilikon, vagy valami puha műanyag. A genny és a büdi is normális. Érdemes a tágítórudakat csak a tágításhoz használni és amúgy rendes más ékszert hordani benne. Minden nap alaposan reggel este ápolni, 1 hét után kiszedni napi 1x és az ékszert is átmosni rendesen. A gennyesedés akkor múlik el, amikor a fülcimpán lévő bőr regenerálódik. A büdi akkor múlik el, amikor nem marad elhaló bőr az ékszeren, ami bepálik.

10-ig gyorsan tágítottam a füleimet, akkor nekem is sok ilyen bajom volt bele (azaz egyik fülemmel, a másikat kapásból 10-re tágítottam, de nem ajánlom hozzá nem értőnek, mert könnyű eltépni a fülcimpát) utána amikor már rendesen begyógyult, nem lett baj vele és azóta se. Igaz, nem nagyok csak 16 mmesek, de már hosszú évek óta, de a méretbeli lépéseknél általában pár napra a váladékozás visszajött egyik fülemnél.

Lehetőleg krémmel, géllel, kenőccsel ne kend most. Majd ha eltelik a 3 hét, akkor érdemes testápolóval bekenni a cimpát és bő 20 percig úgy hagyni, várni, hogy beszívja, majd utána megtörölni és visszatenni az ékszert. Ezt érdemes 3-4 naponta eljátszani, illetve ha már elérted az ideális méreted, ami a célod, akkor éjszakára kivenni, hogy szellőzhessen is.

2019. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!