Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki tart otthoni használatr...

Valaki tart otthoni használatra lélegeztető ballont, vagy kocsiba?

Figyelt kérdés
Lélegeztetés ujraélesztés elsősegély

2019. okt. 18. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem laikusként, de még szakmabeliként sem nagyon érdemes. Laikusként nem fogod tudni kellően kiemelni az állat és tartani a maszkot plusz ballonozni. Ráadásul újraélesztésnél fontos az időfaktor, nincs idő azzal vacakolni. Inkább egy gézcsík, amit az orrára/szájára teszel, és befújsz.

Úgyis az első legfontosabb, hogy hívod a mentőket. Náluk meg lesz profi cucc meg gyakorlat.

2019. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt, kell hozzá megfelelő méretű maszk, másrészt BAROMI nehéz használni. Ki kell emelni a beteg állkapcsát és légmentesen kell tartani. Ráadásul ha rosszul csinálod akkor felfújod a beteg gyomrát és orrán száján ömleni fog a hányás. Ballont olyan használjon aki le tud rakni egy laryngeális maszkot minimum a beteg gégéjébe, továbbá újraélesztéskor a kompresszió az elsődleges, nem a lélegeztetés, igazából ha egyedül vagy és újraélesztesz, jobb ha nem is csinálsz semmit, csak nyomod a mellkast. Én orvos vagyok két, évet dolgoztam intenzív osztályon de még én sem biztos, hogy nekiállnék fújkodni a beteget, ha tök egyedül vagyok.
2019. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Úgyis az első legfontosabb, hogy hívod a mentőket."


És a beteg meg is halt véglegesen. Amíg hívod a mentőket az minimum 2 perc. NEM!!! A legfontosabb az, hogy nyomod azt a rohadt mellkast!

2019. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként érdemes elolvasni egy protokollt. Keresed a veszélyt, ha nincs, ellenőrzöd, hogy a beteg eszméletlen-e, ha igen segítségért kiáltasz és majd az érkező segítség hívja a mentőt. A kiáltás után ellenőrzöd a légzést és ha nincs nyomod! Ez eddig kb. 20 másodperc volt.
2019. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Felesleges a ballon, mert úgysem fogsz azért rohangálni, ha kellene is, egyedül meg nem fogod tudni alkalmazni a befújást is meg a mellkas kompressziót. Ha ismeretlen illetőt élesztesz újra, akkor elegendő a mellkas kompresszió is, senki sem von majd azért felelősségre, mert befújást nem alkalmaztál, természetesen a mentőt hívni kell, akár a tömegből határozottan megkérsz erre valakit, ha vannak körülötted emberek.
2019. okt. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!