Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha az iskolában elájul valaki,...

Ha az iskolában elájul valaki, csak felpolcolják vagy mentőt hívnak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 4. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ milyen durva. Először csak keltegetik, cukrot probalnak vele etetni ha nem javul a helyzet azonnal hivjak a mentot utana meg a szulot
2019. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mit ért durva alatt? Itt is az 5 perces szabály az érvényes?


Köszönöm szépen a választ!

2019. nov. 4. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem én írtam ki, de megnézem hátha kapott idetartozó válaszokat.
2019. nov. 4. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Durva alatt azt ertem, hogy kb 5 percen belul nem reagal semilyen kulso hatasra
2019. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2019. nov. 4. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, ismeri-e a tanár, tanári kar, az osztály a tanuló egészségügyi problémáit. Ha valakinek olyan betegsége van, ami előidézhet ájulást, avval tisztában kell lennie a környezetének! Ilyenkor fel kell világosítani a tanárokat, osztálytársakat, mi a teendő.

Alapvető fontosságú, ha valaki rosszul van, netán elájul, semmit, de semmit nem adhat neki a tanár, a többi diák, vagy bárki laikus. Mert megeshet többet árt vele, mint használ! Ájulás estén mindenképp értesíteni kell a szülőt! Ha a diák kéri, akkor rosszullét esetén is! Elbagatellizálni soha nem szabad egy ájulást! Ilyenkor minden esetben orvost kell hívni, vagy orvoshoz kell vinni a diákot!

Ájulásnál még fenn áll az esésből eredő sérülés esélye is, ami igen nagy veszélyforrás! Ha láttuk, miként ájul el a diák, és biztosak vagyunk benne, nem ütötte meg magát, akkor csak az eszméletvesztésre kell koncentrálni. Ha nem láttuk/ nem látta senki az ájulást, akkor feltételezni kell, hogy esetleg beüthette a fejét, akkor mindenképp orvost, mentőt kell hívni! (Nem feltétele a külső, látható sérülés!)

Amennyiben van ápolónő, védőnő az intézményben, az ő szava dönt a kérésben. Ha nincs, akkor elsősegélyre kijelölt személy, ha az sincs akkor az igazgató vagy helyettese, ha az sincs jelen, akkor a tanár. Ha nincs felnőtt jelen, akkor mindenképp értesíteni kell az elérhető döntésképes felnőttet. Ha bármilyen kétség merül fel, akkor értesíteni kell a mentőket, ők telefonon is utasítják majd a tennivalókról.

2019. nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!