Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy tudnék elkezdeni újra...

Hogy tudnék elkezdeni újra sportolni?

Figyelt kérdés

Másfél hónappal ezelőtt voltam a dokimnál, és beszéltem vele arról, hogyha egy picit is megerőltetem a lábamat, akkor iszonyatosan fáj napokig. 13 éves korom óta sportoltam, és erőemelést is végeztem. De abbahagytam 19 évesen, mert rengeteg probléma és dolog közbejött. Bánom, hogy abbahagytam.


Viszont így 21 évesen szeretném újra kezdeni a sportolást, de nagyon megnehezíti a dolgomat, hogy pár guggolástól is szenvedek a térdem miatt. Próbálom a legalapabb dolgokkal kezdeni, de egy pontnál túl már gond van.


A kérdésem az lenne, hogy tudnám erősíteni, hozzászoktatni a lábamat a mozgáshoz. A dokim különösebb információval nem látott el, de reménykedek benne, hogy valaki tud valamit, amivel újrakezdhetném a sportolást.



2019. dec. 4. 14:33
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Melyik sport tetszene?

Kérdés az,hogy mi az alapprobléma a térdeddel,mert ha csak műteni lehetne,akkor nincs más megoldás.Ha csak megerőltetés a gond,akkor sport előtt be kell melegíteni,nyújtani,illetve csak fokozatosan terhelni.

2019. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úszás
2019. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az erőemelést szeretném újra elkezdeni. A nyújtás és bemelegítés mindennapos szokás. A reggelemet is úgy kezdem, hogy bemelegítek, mert rendkívül felpörget egész napra. Sajnos a saját testsúlyom is sok a guggolásnál, ami 80 kg. Ha jól emlékszek, amikor abbahagytam, nem voltak ilyen gondjaim a térdemmel.


A doki nem mondta a műtétet, csak nagyjából annyit, hogy:

-elhasználódtak a térdszalagjaim a nagy súlyok és sok sport miatt

-egy receptre kiírt kenőccsel kenjem a térdem, és szedjek vitaminokat

-többet nem fogok tudni nagyon sportolni.


Lényegében a súlyzós edzés mellett sokat bicikliztem, futottam, sétáltam hosszabb távokat, parkouroztam, talajtornáztam, stb. Tehát egy izgő-mozgó fiatal voltam. És bár lehet mondta a doki, hogy többet nem fogok nagyon tudni sportolni, de ezt nem tudom elhinni. Biztos van valami megoldás.

2019. dec. 4. 19:56
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát nehéz helyzetben vagyok, mert úgy tűnik akkor mindent megteszel, nem rajtad múlik, hanem inkább a genetikádon.

Próbáld ki az úszást, esetleg fizikoterápiás kezeléssel lehet szalagokat erősíteni, de ezek csak tényleg tanácsok, nem igazán tud szerintem szalag magától megjavulni.

2019. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:))
2019. dec. 5. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!