Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Üvegszilánk a sarkamban?

Üvegszilánk a sarkamban?

Figyelt kérdés
Bele állt egy szilánk a sarkamba. Kiszedtem, viszont most ha rálépek akkor csíp és ha körömmel kaparom akkor fáj és olyan érzés minrha még benne lenne egy darab. Körülötte egy kicsit piros. Ez normális?

2019. dec. 8. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetanuszt mikor kaptál? Egyébként párakötést kell rá rakni.
2019. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem normális, irány a sürgősségi traumatológia! Tuti hogy van benne maradék. Te magadnak nem tudod ki tisztítani a sebet.
2019. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet normális, az üveg okozta vágás nagyon fájdalmas, főleg, amikor a szilánk kimetsz egy darabot a bőrödből. Lassan gyógyul és napokig fáj. A tenyér, talp pedig kifejezetten érzékeny terület, mivel azon lépkedsz, ezért nehezebben gyógyul a seb, jobban érzed a fájdalmat, és enyhe gyulladás is felléphet.

Viszont ugyanígy az is lehetséges, hogy benn maradt egy kicsi darab, vagy szennyezett volt az üveg és bekerült valamilyen kórokozó a sebbe.

Egyrészt ne kapargasd, másrészt meg menj be a balesetire megnézetni. Az a biztos, ott legalább látják, van e benn még üveg, és tudják rendesen fertőtleníteni.

2019. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. különösen az utolsó előttinek. Szóltam anyudnak és segített. Viccet félretéve használtam a DIY megoldást. Kiszedtem egy tűvel és szemöldök csipesszel.
2019. dec. 8. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!