Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 3 hete eltaknyoltam biciklivel...

3 hete eltaknyoltam biciklivel, megrándult a térdem, normális, hogy még azóta is sajog egy picit?

Figyelt kérdés
Azonnal rá tudtam állni, biciklizni is tudtam volna ha akarok, csak nem mertem, így hazatoltam a bringát 4 km távból gond nélkül. Éjjel bedagadt picit, és kb 1 hétig duzzadt volt enyhén, de nem lilult be. Folyamatosan használtam, mert annyira nem fájt (vagyis dolgozni voltam-fizikai munkát végzek, bicikliztem, gyalogoltam). Ha fájdalmas volt a szög, akkor nem erőltettem, mert bizonyos mozdulatoknál erősen belenyilallt. Mostanra semmi duzzanat nincs, csak egy kis sajgás, de ez mikorra múlik el? Orvosnál nem voltam, mert nem voltak erős fájdalmaim, és nem akadályozott semmiben a térdem. De zavar, hogy oldalt még azóta is sajog.
2020. jan. 6. 11:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Ugye nem kell levágni a lábam emiatt tőből, vagy valami hasonló? :D
2020. jan. 6. 11:43
 2/8 gublug ***** válasza:

Szia.

Ha csak sajog, akkor nem lesz gond szerintem, lassan elmulik. Lehet csak lassan regeneral.

Szerintem sokan vagyunk itt akik eltaknyoltak bicoval mar :D magam is joparszor 😄😄😄 de tuleltuk.

Katonadolog.

Ha mar nem dagad, s nincs elszinezodes, es nem hasit-szur-eget, akkor rendbe kellene jojjon.

Lablevagas semmi esetben, csak akkor ha elfeketedik.


De termeszetesen nem vagyok orvos.

2020. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2020. jan. 6. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azért elmennék a helyedben az ortopédiára.

Ha esetleg porcleválásod van az beakadhat a térdkalácsodnál és akkor nem mozdul majd a lábad. Rosszabb lesz akkor műteni és porlasztani, mint most. :D

2020. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Rándulásnál a csont kitér az eredeti helyéről így persze, hogy sajog. A helyedben elmennék orvoshoz, hiszen lehet, hogy nem csak egy egyszerű rándulás, jobb megnézetni. Ha nem lilul, nyomásra nem érzékeny akkor nincs nagy baj.
2020. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lila, meg nem is duzzadt.
2020. jan. 6. 21:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Minden irányban mozog, kinyújtásnál még érzékeny, első pár napban nem tudtam teljesne kinyújtani sem, ez elmúlt. Már csak enyhén fájogat ilyenkor.
2020. jan. 6. 22:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, ez a porcleválás elég para, ennek utánajárok azért.Köszi!
2020. jan. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!