Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Higanyos lázmérő törés?

Higanyos lázmérő törés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsiny irodánkban a földre pottyant egy réges régi higanyos lázmérő. Hogy hogy került ide ne kérdezzétek nem tudom.

Nedves ronggyal feltöröltünk, összetereltük a higanygolyócskákat (minimális mennyiség volt), feltöröltünk, kidobtuk a lázmérőt,rongyot,mindent, külön,lezárt zacsiban. Szellőztettünk. Nem vagyok egy halálra aggódós típus de azért megkérdezném h ekkorka mennyiség veszélyes? Mivel ez a munkahelyünk nem tudunk elmenni innen napokra és szellőztetni se délutántól másnap reggelig, mert nem tartózkodik itt senki.

Köszönöm!


2020. jan. 7. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha senki nem nyalogatta fel a földről, akkor nem lesz bajotok.
2020. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyalogatástól nem is lenne bajuk, belélegezni nem szabad a gőzét. De ha felbírtátok törölni rendesen, nem szőnyegről, akkor nem kell aggódni.
2020. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mekkora párolgás lehet egy olyan Hg tömegből, ami a lázmérőben van? Ez szerintem sok hűhó semmiért. Kell egy mágnes, mely magához húzza a golyócskákat, melyeket gyerekjáték kezelni, és nem kell söprögetés, feltörlés.
2020. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem nyalogatta, senki 😂😂😂 valóban kevés, nem, is aggódtam tul, edesanyam is azt mondta, ha, tudnám mennyi lazmerot törtek ők régen össze... Szőnyeg nincs, maximum a, szekrény alá gurulhatott még golyocska
2020. jan. 7. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban vagy egy órát ezekkel a "golyócskákkal" játszottam -pöckölgettem, összeolvasztottam, stb.-, miután összetört a lázmérő, semmi bajom sem lett.
2020. jan. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!