Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Belenyúltam egy labdába mit...

Belenyúltam egy labdába mit csináljak? :/ bővebben lent

Figyelt kérdés
Pénteken edzésen (röpi) belenyúltam egy felpattanó labdába a középső ujjammal. Aznap nagyon bedagadt kicsit piros és zöld lett. Szombaton még ugyanolyan volt aztán vasárnap már le ment nagyjából a dagadás. Ma már nagyjából normális a mérete viszont nagyon fáj ha behajlítom vagy megfeszítem. Nincs időnk orvoshoz menni én meg nem vagyok túl jó sérülések kezelésében. Ha leokoplasztot teszek rá az segíthet bármit? Mármint ha csak ráteszem a hajlatra hogy ne tudjam behajlítani?

2020. febr. 11. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nincs időtök orvoshoz menni? Akkor imádkozzál...
2020. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kár hogy nem vagyok hívő. Nagyon kemény a suli most is tanulok szüleim meg nagyom sokat dolgoznak :/ de lehet a hétvégén végül elmegyünk csak igazából az a baj, hogy pénteken röplabda meccsem van és nem ártana legalább egy kicsit enyhíteni a jelenlegi fájdalmon, hogy legalább 1 szettet kibírjak
2020. febr. 11. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát, ha fontosabb a karriered, mint az egészséged, akkor csak nyugodtan... Végülis van még kilenc másik ujjad, na és, ha az az egy nem működik?
2020. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltört vagy elrepedt, akkor úgysem tudsz vele sajnos otthon mit kezdeni. Orvos!! Röntgen kell.

Nyilván tömheted magad fájdalomcsillapítókkal, de az nem feltétlenül a legcélravezetőbb dolog.

2020. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) ha nem javul kihagyom a meccset max. és hétvégén elmegyünk megnézetni
2020. febr. 11. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
De hétvégén hova akarsz vele menni? Csak max. ügyelet van...
2020. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy tört el a kisujjam . 3 napig húztam aztán már aludni se tudtam mert ha bármibe bele akadt felebredtem a fájdalomtól .

Elmentem , röntgen és kiderült hogy törés . Vigyázni kell ezzel mert ha elmozdulás nélküli törés van az simán elmozdulhat megfelelő rögzítés nélkül . Ha úgy forr össze akkor mozgasbeli problémáid lesznek . Nem fogod tudni ki nyújtani, vagy behajlitani vagy épp egyiket se . Aztán az is lehet hogy csak rándult vagy zuzodas és pihentetni kell. Mindenesetre tényleg nem ártana minél előbb egy röntgen . Jobbulást kívánok !

2020. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok , azt sajnos hozza kell tennem hogy a dagadas és lilulas , zöldüles a törés tünetei is lehetnek .
2020. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem... De tényleg. Mi az, hogy nincs idő elmenni orvoshoz egy törés gyanús esettel? Komolyan ha kiskorú vagy akkor ez kimeríti a kiskorú veszélyeztetése tényállást (ezt most hagyjuk). A saját felelőtlenséged meg mégdurvább. Ha sportolsz és kell az ujjad akkor iylen esetben azonnal orvoshoz kell menni. Sérülhet úgy az ujj (és az emberi kéz egy rendkívül kifonomult, "precíz" valami), hogy utána nem fogod tudni többet megmozdítani. Gondolj bele úgy leélni egy életet, hogy nem mozog az ujjad megéri? De tényleg nem értem az embereket. Ha nicsn eltörtve akkor is legalább látja egy orvos (készül röntgen) és az állapot alapján megmondja mit javasolt tenni és mit nem. Ha meg eltört akkor meg rögzíteni kell, különben nem tud összeforrni, begyógyulni és rengeteg szövődménye lehet (pl. lebénulhat). Rengeteg olyan okos ember van akinek egy ilyen gyerekkori (hát nem akartak a szüleim orvoshoz vinni) baleset miatt béna az ujja, és amikor meg kéne a munkahelyen akkor csak pislognak.

A másik amikor jön majd fél év múlva itt az a kérdés, hogy "már fél éve nem tudom megmozdítani az ujjam mit csináljak?" Most el kell döntened, hogy a hátralévő 60-70-80 évedben szeretnéd-e mozgatni az ujjad vagy sem. Mennyire fontos a középső ujjad (elárulom nagyon fontos, nekem egy betegség miatt levágták tudom mit jelent a hiánya, előtte évekig béna volt, rengeteg mindenbe bele akadt)?

2020. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!