Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Anyum félrenyelt pénteken egy...

Anyum félrenyelt pénteken egy kicsi szétrágott mogyoródarabot. Sokáig erősen köhögött. De nem biztos benne hogy felköhögte. Azóta is úgy érzi van ott valami. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

60 év feletti, és azóta is köhög időnként, meg érzi hogy mintha lenne ott valami hörgés... de lehet csak a megerőltetéstől.


Pneumoniája nincsen, de nem tudom mitől szűnne meg ez az állapot. (Betokozódik?). Nem is köhögne magától, csak "fel akarja köhögni"


Szerintem röntgenen se nagyon látszana már... mit tudnak csinálni vele ha elmegy?


Eléggé fél most a COVID idején bemenni.



2020. márc. 10. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Jobb, ha bemegy, mert a félrenyelt és a tüdőben, hörgőben maradt idegen test nem tesz jót a tüdejének. Menjen és ne féljen.
2020. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább menjetek be a gégészetre. Jobb ha megnézi egy szakorvos.
2020. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írja csak pneumoniakor kell dokihoz menni.

2020. márc. 10. 11:14
 4/10 A kérdező kommentje:
De valószínű az lesz... amíg még nem lesz EÜ káosz.
2020. márc. 10. 11:15
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akar bemenni, bármit csinálok. :(


Attól fél hogy ottfogják karanténban.

2020. márc. 10. 11:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy ott nincs karantén.

Amelyik korházban van karantén, oda be sem mehetnétek.

2020. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na sikerült rábeszélni. Egy orvos lány segítségével.


Amúgy ha tényleg lent maradt akkor endoszkóppal kiszedik és 1 napos beavatkozás.


Azért kicsit para :/


Nem is attól fél hogy karanténba rakják, hanem hogy tele lesz fertőzésgyanús esetekkel a.kórház.

2020. márc. 10. 12:31
 8/10 A kérdező kommentje:

Update:

A kórházak már most katasztrófaközeli állapotban. 30-asával állnak az emberek, ide oda küldözgették, meg se vizsgálták mert nem jutott be a rendelésre. 1 hónapra kapott idöpontot.


Majd maszekba megpróbáljuk megoldani protekcióval. Talán nem sürgősségi eset.

2020. márc. 10. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert, és jobbulást.
2020. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Végül mi lett anyukáddal azóta? Ma én is félrenyeltem kicsit, de kapok levegőt, viszont úgy érzem mintha még ott lenne és én is köhögtetem magam hogy feljöjjön.. de nem tudom, lehet hogy csak várni kéne és elmúlik az érzés.
2020. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!