Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek miért vált ki...

Szerintetek miért vált ki ilyen reakciót nálam éhgyomorra a 7days croissont?

Figyelt kérdés

Többször is észrevettem, hogy ha éhgyomorra reggelire hirtelen nem tudok mit enni és fogok egy 7days croissont, akkor nem sokkal utána azt tapasztalom, hogy feszül a gyomrom, kissé furán érzem magam, hasam kavarog és felmegy a pulzusom kb 120-ra. Iszom vizet, járkálok, veszek mély levegőt és lepihenek, általában segít, de nem értem miért vált ki ilyen reakciót a 7days nálam. Igyekszem nem azt reggelizni, de néha-néha nincs jobb ötletem és ha gyorsan kell valamit bedobni akkor ez marad. Ha napközben eszem akkor semmi bajom tőle.


Nektek volt már ilyen?


Amit még érdemes lehet tudni, kicsit refluxos vagyok, arra gyanakszom hogy az édes reggeli földúsítja a savam és a kellemetlen érzést az okozza. De semmiben sem vagyok biztos.



2020. ápr. 3. 11:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Valamiert véletlenül rossz kategóriába ment ki a kérdés. Elnézést.
2020. ápr. 3. 11:52
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Műkaja
2020. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam hogy a sok adalékanyag meg minden ami benne van hogy tartós és finom legyen valószínűleg éhgyomorra kissé nehéz feladat egy olyasmi gyomornak mint az enyém, mert nekem néha picit lassabb meg nehézkesebb is tud lenni az emésztésem. Nem tudom.
2020. ápr. 3. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem az a sz.r bármikor pont ilyen hatást vált ki. 😃


Tonnányi cukor, szottyadt öreagasszonyseggből előhúzott pállott tészta, ezernyi adalékanyag.


Tippre felrúgja a csillagok közé a vércukrodat, és a cukorsokktól vagy szarul.


Ha tudsz mérjél éhgyomri cukrot... esetleg poénból utána is, bár a ujjbegyből vett perifériás vér nem pontos, csak éhgyomorra.

2020. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

...de általában tipikus gyomor és emésztőrendszeri irritáció.


Én akkor érzem ezt amikor másnaposan kajálok vmit, és a gyomrom/beleim irritálódnak. Felmegy a pulzusom, izzadok, szédülök, reszketek, kavarog a gyomrom.


A gyomor és bélrendszer eszméletlenül érdekes, saját idegrendszerrel bír, ami egyből durva testi tüneteket vált ki, ha bántalmazod.

2020. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

... vagy akár epe is lehet amúgy. Nekem az ilyen hájastésztáktól pont másnaposan van epeömlésem.


Volt többször hogy sárga narancslészerű epét hánytam éhgyomorra, másnaposan evett dolgoktól, mikor már semmi sem volt bennem.


Ilyenkor a sok zsíros tésztától kirobbanna az epe, és agyonterheli a rendszert.


Tehát összegezve: cukorsokk, gyomor és bélirritáció, és epeömlés.


Ne egyél ilyet inkább, csak ha már beröffent a rendszer.

2020. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

A cukorra gyanakodtam, rendeltem egy vércukor mérő szettet, és csekkolni fogom. Nemrég egyébként mértem a cukrom rendszeresen, (vidéken otthon) egy hétig, ehgyomorra, éves után, délután, este, mert furán éreztem magam, gyengén, de tökéletes volt minden érték, aztán rájöttem hogy a közelgő menstruációm szívja ki az energiámat mert a tünetek azzal együtt elmúltak. Na mindegy ez egy kis kitérő volt, de azt akaratom mondani vele hogy a cukrom amugy mindig korrekt. De rendeltem egy mérőt, és csekkolgatni fogom.


Tuti hogy irritálja is a gyomrom, egyre inkább rájövök. Mostantól vagytok az édes reggeliket, köztük a 7dayst is. :))

2020. ápr. 3. 13:55
 8/9 A kérdező kommentje:
hagyom*
2020. ápr. 3. 13:56
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Egyszerűen egy sz-r, előre csomagolt, tartósított, tápanyagot mellőző kajáról van szó.

Őszintén szólva még a pékségben vett friss croissont-nal is jobban járnál, de nyilván ki kell tapasztalni.

2020. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!