Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódás esetén, az egyén...

Agyrázkódás esetén, az egyén elkezdhet más nyelven beszélni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek az egyik ismerősének még kisebb korában agyrázkódása volt, s az elmondottak alapján nem tudott magyarul beszélni. A magyar kivételével szinte az összes nyelvet beszélte. Én ezt képtelen vagyok elhinni, de az ismerősöm egyszerűen nem képes elfogadni hogy nincs ilyen mikor látta. Szóval valaki aki ért ehhez, el tudja mondani hogy ez nem lehetséges, vagy ha igen, akkor miért?

2020. ápr. 6. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság. Bocs, de erre mást nem lehet mondani, ilyen nincs. Üdvözlettel, egy orvos.
2020. ápr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz.

Bár én nem vagyok orvos, de ha van az embernek egy kis józan esze akkor tisztában van azzal, hogy ez lehetetlen.

2020. ápr. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sokszor nézte meg a Csodabogár című filmet John Travoltával. :D
2020. ápr. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amit fent leírtál, olyan nincs.


Az ide tartozó vicc: Doktor úr, ha leveszik a gipszet, tudok majd zongorázni? - Persze! - De jó, korábban nem tudtam.

2020. ápr. 6. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, de van ilyen, több dokumentált eset is. Nem minden hívható elő az agyból normál körülmények között, ami ott eltárolódott. És hogy hogyan tárolódott el: ment a magyar nyelvű szöveg a háttérben, tv-ben, (neki) idegenben az utcán, vonaton stb. Valószínűleg inkább csak ismétel mondatokat, amik ugyan értelmesek, csak nem relevánsak az adott körülmények között. És az is valószínű, hogy az egyén agyától is függ, hogy vált-e ki belőle egy agyrázkódás ilyesmit.
2020. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"de van ilyen, több dokumentált eset is."


Forrás? És nem valami blikk szintű, hanem olyan, amit pubmedben is megtalálok.

2020. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hallattam már róla van ilyen konkrétan amiről én hallottam az illető németül beszélő filmeket nézett meg német turistákat hallott és 1 ütéstől tudott németül perfekt de hasonló esetek dokumentálva is vannak.
2020. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Én azt tapasztaltam, hogy ha legurítok 6-8 deci Szatmári szilvát akkor a világ összes nyelvét perfektül beszélem :)
2020. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A magyart is ?
2020. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudná meg úgy a semmiből a többi nyelvnek a szabályait és az összes szavát? Szerintem az ismerősöd azt hallhatta, hogy random értelmetlen szavakat hadobál össze vissza, és ő ezt úgy értelmezte, mintha minden nyelvet beszélne.
2020. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!