Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyerekként sok agyrázkódásom...

Gyerekként sok agyrázkódásom volt. Ezek a traumák a mai napig és érinthetik a mentális egészségemet?

Figyelt kérdés
Néhány dologra emlékszem. Anyám mögött ültem biciklin gyerekülésen, és az egész gyerekülés leesett, én fejjel hátra estem a betonra, utána egyből kórházba vittek, agyrázkódásom volt. (Elvileg ekkor 8 hónapos kor körül voltam). Attól félek, hogy ilyenkor még nem nőttek be valószínüleg a fejem hátulján lévó kutacsok és lehet ebből több problémám is lett, mint egy agyrázkódás. Ez lehetséges, hogy ebből maradandó sérülésem lett?

2020. jan. 24. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan jó a memóriád, hogy emlékszel dolgokra amik 8 hónapos korodban voltak, nem valószínű. Amúgy meg már rég kiderült volna ha károsodás lett volna belőle.
2020. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Érinthetik. Nyilván nem emlékszik a nyolc hónapos korban történtekre. Gondolom a szülők említették, hogy ez volt. Na arra már emlékezhet.
2020. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ő mondta hogy emlékszik, és egyből ezt az esetet hozta fel.
2020. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

MRI kimutatja ha agysérülésed volt.


Viszont ha nincsenek kognitív panaszaid, jó a memóriád, IQ-d nem 90 alatti akkor nincs miért aggódni.


Ha történt is agysérülés, az agy plasztikus és redundáns.


Érdekes, hogy fiatalkorban még nagymértékben tudja ellensúlyozni fejlődéskor ezeket a hatásokat. Vannak MRI felvételek hatalmas agyterületi hiányokkal, mégis közel ép funkciókkal. Friss eredmények...


Felnőtt korban ezek rég halálos, súlyos kimenetelű agysérülések lennének.

2020. jan. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt az egészet én hoztam fel anyámnak és ő is meglepődött, hogy teljesen emlékszem rá. Még a kórházban töltött napokra is, ami utána történt.
2020. jan. 25. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!