Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SOS! Anyajegy sérülés?? Kell...

SOS! Anyajegy sérülés?? Kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Egy kisebb baleset miatt ahol nyílt seb lett, és érintett valószínűleg egy anyajegyet is kell, hogy lássa orvos?


Nem egy óriási méretű sebről van szó, inkább mélyen van és kikapott egy darabot(bőrrel együtt) és több mint valószínű, hogy volt ott egy anyajegy is, nekem úgy rémlik, meg a seb széle barna is. Azt olvastam, hogy az új protokoll szerint az orvosok már nem annyira nagy lelkesedéssel foglalkoznak a sérült anyajegyekkel mint régen, megvárják, hogy gyógyul-e.

Nehezíti még a helyzetet a "vészhelyzet", a péntek és még ráadásul délután is van.



2020. máj. 22. 13:42
 1/3 anonim válasza:
100%
Ha olyan nagyon csúnya akkor azt ajánlom, hogy a biztonság kedvéért menj el megnézetni. Ha pedig nem akkor akkor kend be és ragaszd le ragtapasszal. De a műveletek közben figyelj, hogy ne érje kosz a sebet mert az ilyen sérüléseknél nagyobb a kockázat az elfertőződésre.
2020. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egyszer egy csúnya balesetkor lehorzsolódott egy anyajegyem is.

A doki azt mondta, semmi baja nem lesz az ég világon, visszanő.

Így is történt.

2020. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
60%

Anyajegy ártalmatlan, nem gond, ha megsérül, és legtöbbször vissza is nő.

Akkor kell vele foglalkozni, ha nem gyógyul be sosem, vagy a kinézete olyan, de úgysem fognak ezzel egyelőre foglalkozni. Ha úgy gondolod, sebészeten megmutathatod a sebet és ott választ kapsz erre is.

2020. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!