Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ásástól, csákányózástól...

Ásástól, csákányózástól hólyagos lett a tenyerem?

Figyelt kérdés

Csákányoztam és ástam ma és lett két hólyag a tenyeremen.

Tudom, kis babapopsi tenyér, ami még nem szokott a munkához és egyből hólyagos lett, de ne oltsatok le.


Folytathatom így, nem lesz rosszabb ha ki is dörzsőlöm?

Ha ma már nem is, holnap mindenképp neki kell állnom.

Addigra elmúlik vagy van valamilyen tanácsotok?

Húzzak valamilyen kesztyűt?

Mondjuk a poliészter kesztyű jó lehet?


2020. máj. 28. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszabb lesz, ha kidörzsölöd. De ha ma vagy holnap muszáj folytatnod a munkát, akkor ezt úgysem kerülheted el.


Amit el tudsz kerülni, az a sebek elfertőződése. A legjobb, ha van otthon megfelelő ragtapasz, meg jód vagy alkoholos kézfertőtlenítő. Lefertőtleníted a hólyagokat kívülről, aztán leragasztod, mintha már felszakadt volna. Így kisebb eséllyel szakad fel, és ha mégis, semmilyen kórokozó nem kerül bele. Utána még húzz rá kesztyűt is (amilyet szeretnél, én sima marhabőr munkáskesztyűt szoktam erre a célra használni).


A ragtapasz maradhat, amíg a hólyag el nem múlik (pár nap, rosszabb esetben pár hét). Ha felszakad, akkor is érdemes leragasztva tartani, megelőzendő a koszolódást és a varasodást, így gyorsabban gyógyul. Vegyél vízálló ragtapaszt (én a Rossmannban kaptam elég jót), mert minden más kézmosáskor átázik.

2020. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hasznosnak találtam.

Még annyi, hogy az elfertőződés elkerülése érdekében, jód helyett jó lehet az alkoholos kézfertőtlenítő gél is?

2020. máj. 28. 17:30
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy egy kicsit folytattam a melót, kidurrant a hólyag és mintha jobb lenne.

Már csak vörös a bőröm a helyén..

2020. máj. 28. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebtapaszt tegyél rá, hogy ne fertőződjön el, alkoholos kézfertőtlenítő nem jó rá, inkább ne tegyél rá semmit, csak a tapaszt. Esetleg sebhintőpor, nekem ez mindig hamar beszárítja a sebeket.
2020. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem durran ki, addig lehet alkoholos kézfertőtlenítővel is (mivel addig ép bőrnek számít). Utána nem, mert az már egy seb, és egyrészt nagyon csípné az alkohol, másrészt annak már nem is tesz jót.
2020. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!