Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagymamám elesett kint a...

Nagymamám elesett kint a lépcsőn, az utolsó lépcsőfokon esett el. Bevittük a házba, leültettük, nem sokkal később elkezdett rángatózni, de gyorsan vége lett, végig eszméleténél volt. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A fülbevaló miatt vérzett a füle, 80 éves, makacs, nem akar elmenni a kórházba, nem akarja, hogy jöjjön a mentő, ha rajtam múlna már rég a kórházban lenne. De apám csak felhívta a mentősöket, nem jönnek ki. Jelenleg fekszik, állapota jónak tűnik, szédül picit. Adtunk neki vizet, és egy fél kockacukrot. Vérnyomása picit alacsony, de minden reggel 3 vérnyomáscsökkentőt szed. Lehet, hogy agyrázkodása volt? Mit tanácsoltok? Mentősök semmit nem mondtak. Ha akarjuk bevihetjük röntgenre, de órakat kell ott várni és nagyon gáz a Kenézy kórház Debrecenben. Mit tanácsoltok? Tünetek alapján mitől lehetett a pár másodpercés rángatozás? Megy a zöld kéz!

2020. máj. 30. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem fogsz itt diagnózist kapni látatlanban.


Vagy vigyétek be a kórházba, vagy nyugodjatok meg kicsit.

2020. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem kívánságműsor. Nem is értem az ilyen birka embereket.

Mentő kell neki, lehet bármilyen baja.

Jó hogy nem már a 80 éves nagymama szabályozza a családot.

2020. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt tényleg senki nem fogja tudni megmondani. A legfontosabb, hogy amikor elesett, beütötte-e a fejét? Ha beütötte, akkor sajnos lehet agyrázkódástól a rángatózás. Ha nem, akkor lehet, hogy csak sokkot kapott. Na most, ha beütötte a fejét, akkor lehet agyrázkódása, ezzel kb. az orvosok sem tudnak mit csinálni, csak két hetes fekvést javasolnak. Lehet viszont vérömlenye a koponyán belül, és az viszont nagy bajt tud csinálni! Szerintem kórházba akkor érdemes vinni, ha biztosan megröntgenezik és neurológus is megvizsgálja. Telefonáljatok be szerintem a kórházba, érdeklődjetek telefonon, hogy milyen vizsgálatokra számíthattok. Amit még jó tudni, hogy hányás, eszméletvesztés, aluszékonyság, zavartság azok a rossz jelek, amik komolyabb problémára utalnak. Időnként világítsatok bele a szemébe, és figyeljétek, hogy reagálnak-e a pupillái, illetve azonos módon reagálnak-e.
2020. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam: akármit is csináltok, most ne hagyjátok magára egy percre sem!
2020. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
79%

Szia!

Orvos vagyok! Hívjatok mentőt, ha nem megy ki hazudjatok esès utàni mellkasi fàjdalmat, fejsèrülèst, így azonnal menni fog, ott elkell mondani mi is törtènt, azonnal viszik ct re jó esetben, ha nagyobb a baj, ott tudjàk időben a kezelèst megkezdeni, szerencsès esetben ha nincs baj, 1 èjjelt bentalszik de kezelőorvos tud majd mindenről tàjèkoztatni a kèpalkotó vizsgàlatok eredmènye utàn! Erkölcstelen, ès etikàtlan lenne most itt diagnózist felàllítani! ( hogy komolyan vegye az OMSZ) mondhattok hânyingert is, ès tènyleg ne a mami diktàljon! Vàrnàm a fejlemènyeket!

2020. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!