Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A folyó vér látványától...

A folyó vér látványától készültem ki? Vagy attól, hogy a saját vérem volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vagy 3 hónapja elég szépen beleszaladt egy kés a tenyerembe, és elvágtam egy kisebb artériát. Vérzett is rendesen, bugyogott, folyt, csöpögött mindenfele, mint ahogy az artériáknál szokás. Alapjáraton hozzá vagyok szokva a vér látványához, pl. nem egy disznótort láttam már, filmekben is látom ezrével elvérezni az embereket, és a vérvétel sem hat meg különösebben. És eleinte itt is így volt. A fájdalom is szinte elhanyagolható volt. Az első reakcióm az volt, hogy "Upsz, elvágtam." Gyorsan fogtam egy papírtörlőt, letöröltem, megmostam, aztán megkértem anyát, hogy kösse be. Akkor még nem kapcsolt az agyam, hogy artériás vérzés, mivel alig keltem fel, szóval úgy voltunk vele, hogy elég a kötés. :D (De azt azért kiemelném, hogy NEM azért vágtam el, mert kómás voltam, hanem mert rohadt kemény volt az édesburgonya, és megakadt benne a kés!) Tehát bekötöttük, de mindig átvérzett(mily meglepő :D ), és végül arra jutottunk, hogy nem úszom meg, össze kell varrni. Mint mondtam, azt leszámítva, hogy álmos voltam, teljesen magamnál voltam, és higgadt voltam. Tudtam, hogy apának fáj a háta, mert előtte 1-2 nappal neki is becsípődött egy ideg, és nem akartam kocsiba ültetni, mondtam, hogy kössük be még egyszer, aztán elmegyünk busszal. És itt kezdődött a furcsaság. Ahogy levettük a kötést(jó tudom, hogy nem szabad levenni, én is levizsgáztam elsősegélyből, de mondom, hogy kómás voltam XD), és láttam a vért kibugyogni és folyni lefele, valahogy kikészültem. A lábam elkezdett gyengülni és a látásom is olyan zavaros lett, mintha oxigénhiányos lenne az agyam. Azt hittem, hogy ott esek össze, és majdnem vissza is szívtam, amit korábban mondtam a buszozásról. De aztán, hogy bekötöttük, gyorsan elvergődtem az ablakhoz, kinyitottam sarkig, vettem pár mély levegőt, és jobban lettem. Aznap még egyébként elég sokáig néztem, mire összevarrták, de nem lettem rosszul. Ezért is nem értem, hogy akkor mi a fene történhetett velem. Van valakinek ötlete esetleg? :D


Másik kérdés még, ami foglalkoztat, hogy a lidokain mennyire erős/hatásos érzéstelenítő? Mindig jönnek azzal, hogy nem fogok érezni semmit, de nem tudom, hogy ezt mennyire kéne komolyan vennem, mert ugye az izomba adott oltást is "szúnyogcsípésként" írják le, ami amúgy inkább darázs, de mindegy. XD Tehát a lényeg, hogy eddig kétszer kaptam lidokain injekciót, de nem mondanám, hogy túl sokat ért. A másik kezemet ugyanúgy ökölbe szorítottam, miközben varrta, és ugyanígy tettem a fogfúrásnál is, ahol elvileg a nyelvemnek is le kellett volna zsibbadnia, de csak egy kis bizsergést éreztem. Szóval itt három lehetőséget tudnék elképzelni:

1. Át akarnak vágni, hogy nem fog fájni, csak hogy ne stresszeljek(ezzel a dologgal amúgy nagyon nem értek egyet, de ez most nem lényeges), és közben mégis fog

2. Elszámolták a koncentrációt vagy az időt

3. Nem úgy hat rám a lidokain, mint másra(mondjuk ez így elég furán hangzik, de elvileg nem lehetetlen).


Ti mit gondoltok ezekről?



2020. jún. 9. 03:02
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon sok embert sokkal jobban kikészít a saját vérének a látványa, mint egy teljesen más emberé. Ha a te tv-s példádnál maradunk, akkor lehet, hogy legbelül tudtad, hogy a filmben csak művér látható, míg itt, a való életben egy artériás vérzéssel kell szembenézni, amiből bizony nem mű, hanem a saját véred bugyog ki.


A második kérdésedre válaszolva:

1,Kétlem, hogy át akartak volna verni azzal, hogy nem fogsz érezni semmit. Hogyha tudod, hogy nem kéne érezned (a te példádnál a nyelved), akkor szólj, esetleg várnak még egy keveset, vagy kapsz még egy injekciót.

Én eddig tizenhatszor kaptam lidocainos érzéstelenítést, és akkor engem megszúrtak egy tűvel, hogy érzem-e. Ha éreztem, akkor vagy amint már mondtam, vártunk, vagy pedig kaptam még ugyan annyit. Maximum utána több ideig volt lezsibbadva a bizonyos testrész, mint általában.

2-3, Az is megeshet,hogy valami miatt nem hat rád annyira a lidocain, de akkor megintcsak szólj. De szint úgy lehet, hogy csak szimplán nem volt ideje az érzéstelenítőnek hatni

2020. jún. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetes reakció, hogy a szervezet vért lát és emiatt vészjelzést ad le.
2020. jún. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már attól rosszul lettem, hogy ezt elolvastam :D
2020. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a válaszod! Hát igen, csak azért nem értem, hogy miért 2 percig tartott ez a rosszullét. A 16, az egy szép szám. Hogy hoztad össze? :D Igen egyébként, azt mondta az orvos is, hogy szóljak, ha fáj, de az injekció sokkal kellemetlenebb volt, mint maga a varrás, szóval úgy voltam vele, hogy inkább kibírom, nem kérek több szúrást, mint ami szükséges. De meg is jegyezte a végén, hogy egész csendben tűrtem, mert a legtöbben sziszegnek legalább, de én még azt sem. (Akkor csak érzik mások is, nem? :D ) A fogfúrásnál szerintem elszámolták magukat. Mert alapból soknak tartottam azt az időt, amit az érzéstelenítőnek adtak, tehát nem tartom kizártnak, hogy már kezdett elmenni a hatása, mire az ideghez ért a fúró. Nem tudom amúgy, hogy mennyire fúrtak mélyre, de eddig 3-4 alkalommal fúrták fogamat, és csak egyszer kaptam érzéstelenítőt, szóval azelőtt anélkül csinálták. És nem mondanám, hogy jobban fájt.

A varrásnál mondjuk biztos nem adtak neki időt, mert vérzett rendesen, és akkor már 2,5 óra körül jártunk a vágás óta. :D


Második: Neked is köszönöm a választ! Elképzelhető, csak fura, hogy olyan soká és olyan rövid ideig jelentkezett.


Harmadik: Bocsi! :D

2020. jún. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!