Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mihez kezdjek ezzel a sebbel?

Mihez kezdjek ezzel a sebbel?

Figyelt kérdés

Kb 8 hónapja benőtt a körmöm a nagylábujjamon, mert rosszul vágtam le, és egyéb dolgok miatt elhanyagoltam, ez év elejére elmúlt. Viszont valahogyan keletkezett egy másik seb a köröm széle melletti bőrön, ahol találkozik a körömmel, talán a gyulladás miatt.

Hol jobb, hol rosszabb, utóbbi egy hétben például nem fájt különösebben, csak fel van dagadva, és néha vérzik. Van rajta a köröm hosszának ~3/4 részében kb nagyobb gombostűfejnyi alvadt vér, amit nem igazán tudok letisztítani, mivel ott találkozik a körömmel. Nem tudom, okozhatja-e az a gyulladást, nem nagyon merek hozzányúlni, mert úgy fáj is, és vériszonyos vagyok.

Orvoshoz nem szeretnék vele menni.



2020. jún. 12. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát egyszer sikerült belevágnom a köröm melletti bőrbe a második lábujjon, másnapra (cipőben is dörzsölődött) már fájt, begyulladt. Alaposan bekentem többször fertőtlenítővel, de harmadnap nem bírtam tovább, megnyomkodtam, és egy kevés genny ki ia jött, utána alapos fertőtlenítés és meggyógyult. De ha a köröm benő a húsba, az sokszor orvost igényel, műtétet, de nem kell megijedni, ezek rutin beavatkozások.
2020. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Régebben eléggé fájt, mostanában nem nagyon, csak fel van dagadva, este felé jobban, ez megy hetek óta. Nem tudom, hogy be van-e nőve, nem nagyon merek hozzányúlni, nehogy rosszabb legyen, orvoshoz pedig nem mennék.
2020. jún. 13. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
De ha nem nyúlsz hozzá és nem mész orvoshoz, akkor mit szeretnél? Egy mondókát, ami meggyógyítja?
2020. jún. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!