SOS! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2 hete kaptam meg az első gitáromat, azóta pedig minden nap több órát szoktam gyakorolni (lelkes vagyok...). Nem vagyok hozzászokva, tegnap pedig gitározás után fájni kezdett a kisujjam és a kéz találkozásánál lévő terület (nem tudom mennyire érthető). Ha mozgatom, nagyon fáj. Ez lehet akár ínhüvelygyulladás? Ha nem, akkor mi? És mit lehet kezdeni vele?

Segítsetek légyszi, mert ez nagyon megnehezíti a napi teendőket!



2020. jún. 12. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen jól megerőltetted. Inhüvely gyulladás lehet. Pihentesd, szedjél olyan gyógyszert, ami csökkenti a gyulladást és a fájdalmat is. Például: cataflam, flektor, apranax, aflamin, vagy xilox, de az nagyon erős. Pár nap alatt helyre jön. Lehet kenegetni is gyulladáscsökkentő kenőccsel, vagy vizes ruha.
2020. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
39%

Nem tanácsos gyógyszereket szedni olyasmire, amit a tested önmaga fog meggyógyítani. Tüneti kezeléseket sem erőltetném. Fáj? Bírd ki!


Valószínűleg a felesleges és tudatos erőltetéstől sikerült összehozni. Még az is lehet, hogy azon erőlködtél, nehogy a kisujjad hozzáérjen a húrhoz. Első körben orvos helyett, gitártanárt javasolnék.

2020. jún. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 13. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:
A monoton egyhangú gyakorlástól van. Ínhüvelygyulladás de ne aggódj miatta mert később edzettebb lesz és meg is erősödik. Ilyenkor pihentesd az ujjad könnyed pengetésekkel.
2020. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha még nem tanultál gitározni, elhet jó lenne elmenned egy tanárhoz/tapasztalt gitároshoz, aki segíthet a helyes kéztartással (Semmi baj az autodidakta módszerrel, viszont jobb egy pár jó tanács a helyes anatómiáról, mint egy disztónia, vagy gyulladás.) :) :)
2020. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!