Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ólommérgezés milyen gyorsan...

Ólommérgezés milyen gyorsan okoz halált?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy alapvetően az elképzelés is rossz, de azért kifejtem:

Tegyük fel, hogy valakit meglőnek, és a golyó a testében marad. A sérülése begyógyul, és nincs rá mód, hogy kivegyék belőle. (Mondjuk olyan helyen van, hogy veszélyes, vagy csak fél a műtéttől, a lényeg az, hogy együtt kell vele élnie.) Ugyebár, ha a szervezet hosszútávra ólommal kerül kapcsolatba, mérgezést, bénulást, de akár halált is okozhat. Tehát a kérdésem az lenne, hogy egy testben maradt golyó okozhat-e manapság halált, és ha igen, akkor mennyi idő után? Azért írtam úgy, hogy manapság, mert több oldalon is írják, hogy vannak esetek, amikor azt mondják, hogy inkább maradjon a szervezetben, mert több kárt okozhat az eltávolítása, mint hasznot. A háborús időkben viszont gyakori volt, hogy emiatt halt meg valaki, mert az ólom lassan tönkretette a szervezetét. Ilyen esetekben akkor az illető korai halálra van ítélve, vagy ugyanúgy eléri egészségesen az átlagéletkort? Esetleg ez a kortól(mármint a történelmi kortól, hogy 1900-as vagy 2000-res évek) és így a golyótól is függ? Nem vagyok sem orvos, sem fegyverszakértő, ezért kérnék segítséget. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. jún. 16. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a sportlövészetre szánt lőszerek vannak sima ólomból ma már

A mai katonai lőszerek már a második világháború óta már fémlköpennyel vannak bevonva, ha szerencsés az illettő akkor a lőszer egy darabban benne marad

De ha nem szerencsés akkor széttörik a lőszer és akkor jöhet szóba jelentős ólommérgezés

Nem vagyok orvos nem tudom meddig lehet igy élni, de sokan éltek meg magas életkort úgy, hogy repesztalálatot kaptak a háborúban és életük végéig bennük maradt a repesz egy darabja

2020. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik háborús időkre gondolsz?

Ma már gyakorlatilag csak a vadászatra használt sörétesben van tiszta ólom.

2020. jún. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Háborús idők alatt az 1., 2. vh-ra gondoltam. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. jún. 16. 19:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit.

Ma már "amcsiban", (főleg a zűrös környékeken) elég sokan élnek golyóval/golyókkal a testükben.

Nesze neked szabad fegyvertartás.


De akkoriban (WW 1-2) még tényleg elég gyakori volt az ólom mérgezés.

2020. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. jún. 16. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Azért van annak vmi bája, hogy azért nem ólomból van egy puskagolyó, nehogy ólommérgezést kapjon az áldozat...
2020. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ez a fő szempont. XD
2020. jún. 16. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az mindenképpen elgondolkodtató, ha olyan irányban fejlesztették, hogy attól túlélhetik olyanok, akik korábban nem. Végül is romlott a hatékonysága, márpedig ha így hagyták, akkor ez szándékos.

Egyébként van más hasonló paradoxonra is példa a hadviselésben, bizonyos - főleg biológia vagy kémiai - fegyverek tiltottak(?). Érted: a cél megölni a másikat, de amíg ez golyószóróval nem probléma, addig ideggázzal az.

2020. jún. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok nagyon szakértő, de a katonáknak és a rendőröknek sem az az elsődleges céljuk, hogy megöljék a bűnözőt vagy terroristát, hanem hogy ártalmatlanítsák. Gondolom, ha ezzel növelhetik az életben maradási esélyét, hogy utána felelősségre vonhassák vagy kivallassák, akkor miért ne? Ami a biológiai fegyvert illeti, az szerintem azért nem gyakori, mert nehezen kontrollálható. Ezért is van az a filmekben is, hogy ha valaki azt akar használni, az többnyire kattant, és az egész világot meg akarja fertőzni vele. Az ideggáz az már megint más, mivel az hamarabb eltűnik, és az élet visszaállhat a normál kerékvágásba. Egyébként az atomhoz is ezért nem nyúlnak gyakran szerintem. Hiroshima és Nagasaki idején még például nagyon gyerekcipőben járt a technológia ezen része, és mégis nagy, valamelyest maradandó kárt okozott. Tehát igazából csak erőfitogtatásként halmozzák fel az atomfegyvereket, mert "nem merik" használni. Chernobyl-t is megéreztük, és ha valaki felelőtlenül lebombázná az ellenségét, és más ország is megérezné a célponton kívül, az könnyen kirobbanthatna egy 3. vh-t is. Azt meg már valószínűleg senki nem élné túl.
2020. jún. 17. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!