Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csinálnak inhüvelygyulladá...

Mit csinálnak inhüvelygyulladásal ?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 20:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Legtöbb esetben gipszbe kell tenni, mert csak úgy gyógyul, ha nem használod.

Én mindkét kezemmel végigjártam ezt 1 év eltéréssel. Semelyik esetben sem segített a gyógyszer, krém, injekció, fásli, rögzítő sín sem.

Az utóbbi 2 azért, mert azt az ember leszedi és nem hordja 0-24-ben.

Nekem az orvos mondta ugyanígy, hogy másnap reggel találkozunk a kórházban és begipszelik.

Nem olyan vészes, meg lehet szokni a gipszet. Nekem a bal karom 1,5 hónapig volt begipszelve, a jobb “csak” 1 hónapig.

Egyébként a bal karomon volt egy hétig gipsz, azt egy másik doki tette fel, de az semmit nem ért, 1-2 hét gipsz az nem segít.

2020. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
nekem elöszőr röntgen aztán kaptam tablettát és krémeket meg ilyen szorító szerűséget és utána mivelnem javult így gipsz legeslegrosszabb esetben műtik de az már tényleg ha nagyon nagy a gáz.Utána ha rendbe jön pedig nagyon nagyon figyelni kell rá ki nem újuljon.
2020. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Mit csiNaltak végül?
2021. márc. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre gipszet javasoltak.

Nem kértem, megyek magánrendelésre.

Mekkora gipszet tesznek erre? Csukló után ér kicsivel, mint egy kesztyű?

És mennyi ideig lenne gipszben?

2021. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Kinek mi lett végül? Engem műteni akarnak
2021. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Májusban kezdődött a tortúra nálam. Kórházban azonnal gipszbe akartak tenni minimum 1 hónapra, mert már visszatérő probléma volt és több módszer sem segített. Nem mentem bele.

Elmentem magándokihoz, ő csinált több vizsgálatot, kiderült, hogy gennyes gyulladás, amit minél előbb műteni kell. Beutalt a kórházba és mondta, hogy amíg kapok műtéti időpontot és arra várok, addig sajnos biztosan gipszelni fogják arra készüljek.

Így is lett, 1,5 hét gipsz 4 ujj és az egész karom könyékig, utána műtét, 4 nap kórház, két cső lógott a kezemből, mosták át, hogy kijöjjön a genny.

Összesen majdnem 7 hetet voltam gipszben.

Javaslom a magánorvost, ha nem megyek el, csak gipszelnek, de a gond nem oldódik meg..

2021. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Műteni kell nekem is. Genny van benne amit ki kell szedni. Nagyon fájt ez a cső?

És ez végig 4 napig a kezedben volt?

Felkelni hogy lehet úgy? Vagy feküdni kell?

Nekem csak 2 hét múlva tudja műteni, addig az egészet begipszelték és három naponta fogok járni, hogy felvágják a gipszet, azt nem is értem minek de ezt mondta hogy 3 naponta kötözés a műtétig.

Már m9st nehezen viselem :/

2021. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A cső, amíg bent van nem kellemes. Fel lehet kelni közben persze, óránként mossak át, akkor fekszel, a gipszelt kezed egy párnára kell tenni és úgy.

Ha mászkálsz, akkor felkötve kell lenni a kezednek.

Ha fekszel, akkor meg felpolcolva párnán.

Ha 2-3 napos oblites megvan, akkor még majd szájon át kapsz antibiotikumot.

Azért kell visszajárnod, hogy ellenőrizzék nem szoros e a gipsz.

Mikor lelohad majd teljesen műtét után, akkor tesznek fel végleges gipszet, ami körkörös. Az meg eltérő kinek mennyi idő, orvos dönti el.

2021. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Begipszelik.
2022. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha két kezem, akkor hogy kezelik?

Sejtem hogy gipszbe kerülök mert ma a magándoki asszisztense csak kiadta a papírt hogy jelentkezzek a doktor úrnál a kézsebészeti gipszelőben holnap reggel 8-kor. Kérdeztem mi lesz, azt mondta csak hogy majd a doktor úrral megbeszéljük..

injekcio kúra volt de nem igazán használt.

Egyik kicsit jobb talán.

Gondolom a rosszabb gipszbe kerül.

Táppénz ez ilyenkor?

Gipszbe kell az ujjaimat is tenni?

Most fáslizva van mindkettő, de az ujjak nem, azt muszáj volt leszednem, mert semmire nem tudom használni. Éjszaka sinben van mindkettő ujjakkal együtt.

Ha itthon vagyok akkor hol az egyik hol s másik van felkötve.

2022. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!