Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Talpfájdalom a lábujj zúzódása...

Talpfájdalom a lábujj zúzódása után?

Figyelt kérdés

Múlt héten írtam ki egy kérdést a lábujjam miatt. Két hete belerúgtam a küszöbbe, először nagyon fájt, aztán pár napig javult, de utána ismét egyre rosszabb lett. A kérdés kiírása után elmentem a sebészetre. Csináltak röntgent, nem törés. Mondták, hogy tessék pihentetni meg borogatni, más teendő nincs.


Azóta ugyanez az ujjam mintha zsibbadna, egyes pontjait mintha nem érezném teljesen. Mára az említett ujj alatti "párna" is fáj, meg piros is, nem tudok normálisan járni, de még az is fáj, ha a padlón van a lábam, amikor ülök.


Mitől lehetnek az új tünetek? A zárójelentésen zúzódás szerepel (nyilván latinul), ez okozhat ilyen tüneteket? Két hét után? Nem szívesen mennék vissza a sebészetre, egy óra volt, mire legalább a recepcióig eljutottam, addig a tűző napon kellett állni, meg azt sem szeretném, ha hülyének nézne a doki. Mit tehetek itthon?



2020. júl. 9. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik ujjad? Ha ennyire fáj ne terheld, a legjobb az lenne ha mankóval járnál amíg nem jobb
2020. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A jobb lábamon a nagyujjam melletti ujj (kettes?).


Azóta hazaértem, és jobban megnéztem. Az ujjam egy picit be van dagadva, az ujj alatti párna is, de nemcsak ezalatt az ujj alatt, hanem mindhárom középső ujjnál. A legkisebb nyomásra is fáj a terület. Ha pihentetem, és nem ér hozzá semmihez, akkor is úgy érzem, mintha nyomva lenne, meg bizsereg és néha szúr.


Próbáltam hűsíteni, borogatni, de kifejezetten kellemetlen volt a hideg, rosszabb volt tőle.

2020. júl. 9. 16:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Próbálom nem terhelni, csak annyit járkálok, amennyi feltétlenül szükséges. Irodában dolgozok, ülőmunka, céges járat hoz-visz ajtótól ajtóig, csak pár lépés. Inkább azzal van a baj, hogy még az is fáj, ha ülök, és a padlón van. Feltenni nem tudom a lábamat. Próbáltam a talpam külső élét a padlóra tenni a talpam helyett, eleinte valamivel jobb volt, de egy idő után az is ugyanúgy fájt. Most meg már az se jó, ha a levegőben van. :/


Ha nem lesz jobb, holnap bekapok egy fájdalomcsillapítót, és hétvégén meglátom, hogy javul-e.

2020. júl. 9. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!