Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este óta, ha próbálom...

Pityuka40 kérdése:

Tegnap este óta, ha próbálom lassan visszahúuni, "ökölbe" szorítani a bal kezemet, akkor a kisujjam megáll a felénél majd hirtelen berándul ugyan úgy mint a többi ahelyett, hogy lassan a helyére menne. Megjavul magától?

Figyelt kérdés
Tegnap este sokat kellett gépelnem, és mikor a végén felálltam akkor éreztem ezt, de úgy voltam vele, hogy egy alvás után úgy is helyreáll.
2020. júl. 10. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem amit írsz, ezt hívják pattanó újnak. Hol jobb, hol rosszabb, ha már nagyon zavar, akkor meg lehet műteni (egy napos műtét, mindennel együtt 20 perc). A kialakulásának oka ismeretlen, a terhelés, erőltetés ront rajta. Nekem időjárás hangulat és még ki tudja mitől is függött, hogy mennyire működött.
2020. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szóval ez random tegnap este kialakult és már csak műtéttel lehet megoldani?
2020. júl. 10. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Látatlanban kérded? Vizsgálat nélkül? Ha valóban pattanó ujj, akkor egy kis pihenés javít rajta, de szép lassan romlani fog. Ha a tippem hibás, akkor egészen más és más a gyógymód. Szerintem, ha hétfőig nem javul jelentősen, akkor mutasd meg dokinak.

"Tegnap este kialakult" Ha pattanó ujj, akkor nem tegnap alakult ki, csak tegnap vált zavaróvá.

Az én élményem: A jobb középső ujjamban kialakult a pattanó ujj. Jó pár évig igazából nem volt vele bajom. Fájni kezdett, orvos. A doki mondta, hogy a bal kezemben is kialakulóban van. Egy hónap múlva, már alig vártam, hogy megműtse, mert nagyon gyorsan romlott. (azóta nincs újabb pattanóujjam bár a doki megnyugtatott, hogy még lehet)

2020. júl. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hónapokig ez volt a bal kezem gyűrűsujjával, végén már fájt is nagyon, most pár napja simán behajlik, remélem nem jön vissza. Próbáld meg reuma krémmel kenegetni, hátha leviszi a gyulladást.
2020. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!