Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan járjak a járógipszben?

Hogyan járjak a járógipszben?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel óta azon vagyok, hogy két lábon meg tudjak állni, de nem tudok. Próbáltam menni 1 lépést, elestem, persze csak az ágyra, direkt amellett mentem. Egyelőre maradok a járókeretnél, azzal gyakorlok. Fokozatosan állok rá a törött bokámra, semmi komplikáció nincs. Amint elengedem, dőlök, max 9 másodpercig tudok egyensúlyozni. Nagyon rossz a koordinációm, semmit nem haladtam, hiába gyakorlok járni a gipszben. Egy lábon sem maradtam meg soha, mindig voltak ilyen gondjaim, emiatt gyakran is esek el, meg is lett az eredménye, és ha nem mászkálok, teljesen elsorvad az izom, ugyanis csak augusztus 7.-én veszik le a gipszet. Most így mi legyen? Hogyan erősítsem a lábamat?
2020. júl. 12. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

"Hogyan erősítsem a lábamat?"

Úgy kb. sehogy.

A járógipsz nem arról szól, hogy megyünk kondizni, hanem arról, hogy FOKOZATOSAN ÉS MÉRSÉKELTEN terhelhető a láb.

A súlyod nagyobb részét, még az ép lábadra terheld.

Esetleg próbálkozz meg bottal (az egyik kezedben).

Gipszlevétel után pedig gyógytorna.

Gipszben nem tudod erősíteni a lábad.

2020. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem terveztem kondizni, sosem jártam...

Úgy gondoltam, ahogyan a doki mondta: fokozatosan terheljem, és sétáljak, amint belejöttem az egyensúlyozásba. De nagyon béna vagyok, egyszerűen nem megy a dolog. Botom nincsen, mankóval is próbálkoztam, de dőlök...

2020. júl. 12. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!