Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 hét sín után (bokatörés...

Császár Csilla 1979 kérdése:

2 hét sín után (bokatörés elmozdulás nélkül, műtét nem szükséges) szerintetek felír az orvos járógipsz helyett vmi mást?

Figyelt kérdés

Az orthoped üzletben mondták, hogy az orvos felírhat receptre ortheset, csizma jellegű bokaszorítót. Az eset Németországban történt.

Kapott ilyet vki bokatörés után?


2019. dec. 18. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn is Németországban élek. Nincs olyan, hogy járógipsz.

Van gipsz sin, vagy olyan gipsz amiben nem lehet mozgatni kicsit sem a lábat.

De ha mozoghatsz vele, akkor amikor lemegy a duzzanatés tuti nem lesz mütét(2-3 hét) akkor felír bizony ilyen csizmát a doki.

Ezt a doki elöírása szerint terhelheted. Èn 30%-ban terhelhettem, ez annyit jelentett, hogy nem léphettem rá, de letehettem a földre a lábamat. Ez óriási segítség volt.


De egy ismerösöm rögtön fájdalom küszöbik terhelhette a lábát ebben a csizmában.


Tartsd meg a gipsz sint, mert én éjszakára mindig levettem a csizmát és a sínbe aludtam, a csizma koszos lesz, és irtozatosan nagy.

2019. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már nem gipszelnek. Sín van. ÉS nagyon ajánlom,hogy keménzen tornáztatsd,különben sosem lesz rendben. (egy gyógytornász)
2019. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!