Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet és mit nem lehet...

Mit lehet és mit nem lehet törött kézzel csinálni?

Figyelt kérdés

14 hetes gipszett kaptam. Bal kéz. Jobb kezes vagyok.

So még így gördeszkáztam, logattom, gimnasztikázok, ha kell használtam az ujjaimat. Ugyan azt csinálom mint a gipsz előtt,mert a kezem még ott van csak nehezebb és olykor bele nyilal a fájdalom, de akkor röhögő görcsöt kapok😂😂


2020. júl. 15. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne bicajozz. Kérlek. Sokan csinálják, de NE.

Egyébként azt lehet amit bírsz, csak ne veszélyeztess vele senkit.

2020. júl. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért veszélyesztetnék vele bárkit is?😅

Am épp az h bármit megcsinálok,csak az a gond h nem tudom milyen megeröltetést bír ki

2020. júl. 15. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Autót vezetni semmiképpen sem kellene! Dolgozni attól függ hogy milyen munkád van. Sportot is el lehet felejteni egy ideig. Háztartás vezetése is tartogat néhány kihívást de nem lehetetlen.

Tisztálkodás, öltözködés, önellátás témában: mindenképpen jó lenne ha nem egyedül lennél a fürdés közben,legyen közel valaki mert könnyen eleshetsz. Érdemes előre mindent oda készíteni pl. tusfürdő, sampon, törölköző...öltözni inkább a szobában kellene. A gipszelt kézre nylon szatyrot vagy zsákot kell húzni, sima befőttes gumival is lehet rögzíteni. Próbáld úgy tartani hogy ne folyjon be a víz,a másik kezeddel nyugodtan tudsz mosakodni majd utána törölközni. A kádban fürdést nem javasolnám mert nem egyszerű egy kézzel ügyeskedve felállni fekvésből a csúszós kádban, persze nem lehetetlen. Ha eddig nem volt most érdemes beszerezni egy hátmosó kefét,mert van olyan hely ahová nem érsz el az ép kezeddel. A gipsz alá ne menjen víz, viszont nedves törlőkendővel amennyire tudsz benyúlhatsz, az is segít. Néhány házimunka nem lesz egyszerű,de például mosogatni is tudsz gumikesztyűben ha rá tudod húzni a gipszre. Öltözés sem bonyolult: levenni mindig az ép kézről kell előbb, utána jön a sérült kéz. Felvenni mindig előbb a sérült kézre, utána a másik. Lehetőség szerint azért kímélni kell, csak amit nagyon muszáj azt kéne megcsinálni.

2020. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!