Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Okozhat ilyet egy seb, 3...

Okozhat ilyet egy seb, 3 napja rosszul vagyok?

Figyelt kérdés

Egy ideje be van nőve a lábujjamon a köröm, hol jobb, hol rosszabb, elvoltam vele, semmiféle komolyabb problémát nem okozott. Pár napja próbáltam illóolajjal kezelni közvetlen a sebre cseppentve.

3 napja elég furcsán érzem magam, szinte egész nap olyan, mint mikor sok ülés után hirtelen feláll az ember, nem igazán szédülök, inkább ájulás érzés és gyengeség, bármilyen testhelyzetben ez van, állni, sétálni is tudok bármennyit.

Néha pár másodpercre durvábbak ezek a tünetek, aztán megint jobb, teljesen véletlenszerű.

Mitől lehet ez? Az illóolaj okozhat ilyet esetleg? Nagyjából akkor kezdődött, azóta nem használtam.



2020. júl. 18. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok köze nincs hozzá, viszont vérnyomástól kezdve akármi más lehet a probléma.
2020. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már arra is tippeltem, hogy valahogyan belejutott az illóolaj mélyebben a sebbe, onnan a vérbe, és vérmérgezést okozott (?)

Vérnyomásommal nem szokott probléma lenni, nem is vagyok abban a korban.

2020. júl. 18. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, én ilyenről még soha nem hallottam. Milyen illóolaj? Én pattanásra, sebre kenek teafaolajat, de nagyon jó rájuk, mert csökkenti a gyulladást és sok más jótékony hatása is van még. Ez a legerősebb illóolaj, külső alkalmazásra bátran ajánlják, pl bekenni vele magadon csípést, sebet, pattit. De meginni nem szabad, de az érthető nyilván más bevitel. A sebeden keresztül nem fog megmérgezni, ez hülyeség, a bejutása a vérbe sem olyan egyszerű. Inkább gondolkodj másban, alvásban, eleget alszol? Miket eszel, iszol? Eszel/iszol eleget? Érzékeny vagy frontra? Ingadozó a vernyomásod?
2020. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Teafa és levendula volt naponta felváltva, de azonnal abbahagytam, ahogy elkezdődtek ezek a tünetek. Alszok, eszek, iszok normálisan, frontokkal sem volt eddig problémám, esetleg néha fejfájás. Vérnyomásom is jó, 21 évesen nem hiszem, hogy ilyesmi lenne. :/

Arra gondoltam még, hogy maga a seb okozza, de nem fáj, csak néha feldagad, ez már régóta van, és eddig nem volt semmi hasonló.

2020. júl. 18. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Írtam még privátban🙂
2020. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a teafa olaj okozhat ilyet, azt sebre töményen közvetlenül nem szabad használni.
2020. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, és ez elmúlik magától, vagy rosszabb lesz idővel?
2020. júl. 20. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik majd idővel, de attól még a sebet kell kezelni.
2020. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kálium permanganátot a patikába azt kell vízben feloldani és azzal áztatni. Piros csík nem megy a sebtől valamerre? Betadinnal lehet még fertőtleníteni de ha ez egy ilyen régi probléma nem fog hazilag megoldódni. Orvos kéne és kiváhatni a körmöt. Az illóolaj nagyon rossz ötlet volt. Nekem is volt ilyen az orvosi bevatkozás segített azért ajanlgatom
2020. júl. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd valamivel és amilyen gyorsan csak tudsz,menjél el vele orvoshoz!!! Nekem 2014-ben az OORI-ban amputálták a lábam igaz érszűkület miatt,de a szomszéd kórteremben 2 hölgy is volt ,akinek azért amputálták,mert a pedikűrös véletlenül belevágott és elfertőződött!!!
2020. okt. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!