Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van más is, aki úgy érzi,...

Van más is, aki úgy érzi, hogy nem tudna szinte semmit segíteni egy közúti baleset utáni elsősegélynyújtásban?

Figyelt kérdés

A héten voltam eü tanfolyamon és... hát a mentőtiszt, amiket elmondott, szinte rosszul lettem, pedig csak szóban mondta el a dolgokat. A bajom az, hogy ismerem magam és tudom, hogy egy olyan helyzetben, ahol a sérült vérzik, akkor én olyan sokkot kapnék, hogy előbb ájulnék el, minthogy a csórikám elvérezne.

Viszont ez zavar (miért ne zavarna?), mert egyrészt biztos, hogy olyan mértékű bűntudatom lenne utána, hogy nem mernék tükörbe nézni, másik, hogy a KRESZ előírja, hogy köteles vagyok segíteni.



Jobban belegondolva igazából ez nem is egy kérdés lenne, csak szeretném tudni, hogy mások hogyan állnak ehhez a témához.


2020. júl. 28. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt küzdd le valahogy magadban, ha ne adj' Isten olyan helyzetbe kerülnél, próbálj meg erőt venni magadon, és minimum hívni a mentőket. A diszpécser segít is mentők kiérkezéséig az elsősegélynyújtásban egyébként.
2020. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az már önmagában dicséretes, hogy tanfolyamra elmentél... A legtöbb ember nem tudja az alapokat, és szégyen, hogy nem is tanítják az iskolákban.
2020. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ott vagy a szituban másképpen fogsz gondolkodni. Eleinte én is így gondoltam. Aztán szemtanúja voltam egy csúnya balesetnek és kb. 3.ként mentem segíteni.
2020. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nagyon sokan vannak úgy vele, hogy ők nem tudnának segíteni.. Sokan aztán élesben sem segítenek. De vannak azok az emberek, akik olyan löketet kapnak, hogy hirtelen nem törődnek semmivel, csak azzal, hogy ahogy tudnak, segítsenek.

Ha te az első csoportba tartozol, akkor legalább hívj mentőket, illetve próbálj segítséget kérni mástól.

Nekem szerencsére még nem volt részem közúti balesetben való segítségnyújtásban, de gondot sem okozna, hiszen ápoló vagyok.

2020. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Járj el néha elsősegélynyújtó tanfolyam-félékre. Lehet sikerülni fog az, hogy hozzászokj. Ott beszélhetsz is szakemberrel a problémádról, biztos sok ilyennel találkoztak már. Illetve gyakorolj be mindent alaposan, és ismételd át rendszeresen a tudásod. Lehet hogy le fogsz sokkolódni, de van hogy ilyenkor az ember automatikusan cselekedik és csak utólag lesz rosszul. Nagyon sokan vannak rosszul ilyen helyzetben, és ez teljesen normális. De sokan azt se tudják, hogy kell mentőt hívni szóval én amondó vagyok hogy minden apró cselekedet számíthat. Tedd meg a tőled telhetőt és ne gondolj olyat soha hogy "nekem ez soha nem fog menni, akkor inkább hagyom is". Légy te is életmentő :)
2020. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Asszem az "Életmentő" app-ban egyébként le vannak írva az alapok.

1. voltam.

2020. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én még a koronavírus előtt mentem el eü.-re a KRESZ miatt ez ugye kellett. És bennem is végig ez volt ahogy tanultam. Mindig egy általam elképzelt szituációhoz kötöttem az összes tételt. És hiába tudom még most is fejből az összeset, ha egyszer oda kerülne a sor, hogy baleset szerintem engem is a mentő vinne el, pánikrohamos betegként egy ilyen szituáció nemigaz kedvező.

Ennek ellenére ha tudnám, hogy valakinek az élete forog kockán (akár) egy percig sem haboznék lesz ami lesz, de legalább megpróbáltam, mert igen engem is felemésztene a lelkiismeret, tehát inkább leküzdeném a saját démonjaim és rohannék segíteni.

2020. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Fszert vezetsz akkor? Téged is hagyjanak ott mert Jujj en nem merek odamenni?
2020. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves utolsó, a válaszom igen, mert viszonylag megértő vagyok (nemcsak magammal szemben) és mivel ÉN tudom, hogy milyen szar, amikor már egy picivel nagyobb vágástól is kezd sápadni az ember, így igen, hidd el, megérteném, ha nem segítene

senki.



Persze ettől függetlenül nagyon remélem, hogy a sorsnak ezt nem kell bebizonyítanom.

2020. júl. 28. 23:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8.

Te meg nagyokos a f@szért kommentelsz, ha csak gyökérkedni tudsz? Nem véletlen ment el tanfolyamra a kérdező gondolom, és olyat sem írt, hogy otthagyna bárkit. Jó, hogy foglalkozik egyáltalán a kérdéssel, mert így van esélye fejlődni benne.

A neten meg lehet hogy te is nagyszájú vagy, de nem tudhatod, élesben hogy reagálnál, maradjunk annyiban.

2020. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!