Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyi aneurizma repedés, ami...

Agyi aneurizma repedés, ami nem halálos kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
Elsőnek leszögezném, hogy már voltam orvosnál és időpontom is van MR-re, stb. Úgyhogy csak addig érdeklődnék. Nagyjából 1 hónapja tényleg borzasztó fejfájás jött rám pár percig látászavarral, utána ez enyhült de erős hányingerrel és hányással párosult az enyhébb fejfájás. Nagyjából 1 perc alatt nagyon erős lett a fájdalom és egyből éreztem, hogy ez másmilyen fájdalom, mint bármelyik korábbi fejfájásom. A rosszullét alatt egyedül voltam, ezért elindultam embereket keresni akik mentőt tudnak hívni, de mire találtam valakit már jobban lettem kicsit és inkább hazamentem. 2 napig aludtam utána, az elmúlt hónapban fogytam 8 kilót, úgyhogy egyértelmű, hogy nem egy komolyabb migrénről van szó, viszont szellemileg frissnek érzem magam és mostmár többé-kevésbé jól vagyok. Viszont minden cikk azt írja, hogy az aneurizma, az agyvézrés életét veszélyeztető állapot amibe nagyon sokan belehalnak és komoly utólagos károsodásokkal kell számolni. Ilyen "enyhébb" eset is lehet ez?

2020. júl. 28. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Ha aneurizma repedés lett volna, akkor már nem élnél.


Ez inkább olyan, mintha leesett volna a vércukrod, vagy a vérnyomásod, esetleg kiszáradás. A fogyás meg is magyarázná.


Remélem semmi ennél komolyabb nincs :)

2020. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy az aneurizma nem az én elgondolásom, hanem a szakorvos írta a beutalómra. Nem vagyok orvos ezért nem bírálhtaom felül őt, meg illik minden tünet arra, ami volt velem, csak mindenhol azt írják, hogy ez egy életveszélyes állapot.
2020. júl. 31. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Ha a doki agyi aneurizma repedésre gondolt, azt azonnal meg kellett volna vizsgálni, nem hónapokat várni.
2020. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
FYI, ha valakinek hasznos lehet, de tényleg aneurizma repedésem volt amit kihordtam lábon. Most megműtöttek, de tök jól vagyok és voltam a műtét előtt is. De a dokik is rácsodálkoztak hogy milyen jó állapotban vagyok.
2020. aug. 7. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!