Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezzel forduljak orvoshoz,...

Ezzel forduljak orvoshoz, vagy tök felesleges?

Figyelt kérdés

Ma sniccerrel vágtam, fél centi vastag kartont (tudom nem azzal kéne, de nem volt más) és a bal hüvelykujjam külső részénél (a legalsó izülethez közel) beleszaladt a penge.

Viszonylag ferdén sikerült elvágni, szóval annyira nem mélyen, de azért nem csak a bőrt szedte fel (vagyis hátahogy ijedtembe kirántottam a pengét mellete a bőrt is lekapta). Így kb 1,5-2 cm hosszú, fél centi széles és nem tudom milyen mély a seb (tehát egyáltalán nem nagy)

Elég durván vérzett. Azóta zsibbad, kicsit a seb körül bedagadt, nyomásra mellette 1-2 centire is nagyon érzékeny.a mozgatása elég fájdalmas és kellemetlen, minden irányba. Egy apró folyamatos fájdalom elvágás óta van, de ha rosszul mozdítom bele nyilal a fájdalom, van olyan irány amerre sokkal nagyobb fájdalmat érzek. Eléggé legyengült, nehezen tartok meg ezzel a kezemmel egy poharat, vagy a zuhanyrózsát.

Miután a vérzés elállt, lefertőtlenítettem betadine kenőccsel, és leragasztottam.

Mednce vízben (tiszta, de klóros) sajnos muszáj voltam "áztatni" kb egy fél órát.

A szüleim szerint semmi komoly hiszen látszatra, csak le szedtem a bőrt, és mozgatni is tudom. Eleinte én is ezt hittem, de aztán egyre gyengébbé és fájósabbá vált, és a zsibbadás sem múlt ezért megijedtem.

Szerintetek? Tudom hogy itt nem orvosok vannak, de remélem tudtok segíteni! Esetleg valaki hasonlóan járt már?

Előre is köszi



#sérülés #vágás #Hüvelykujj vágás
2020. júl. 30. 23:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha holnap piros lesz elég csúnyán és váladékos akkor fertőzés van, akkor már érdemes lenne megmutatni egy dokinak. A fájdalom meg a pici dagadás az normális.
2020. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!