Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek orvoshoz a vállammal,...

Menjek orvoshoz a vállammal, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Kb. két hónapja történt. Hason feküdtem az ágyban, arrébb akartam húzni a párnámat, de nem vettem észre, hogy félig alattam van. A jobb kezemmel próbáltam jobbra húzni egy nagy rántással.


Hatalmasat roppant a vállam, iszonyúan fájt, folytak a könnyeim, nem tudtam se megmozdulni, se segítséget kérni. Úgy éreztem, hogy kimozdult a helyéről. Amikor végre meg tudtam mozdulni, még egyet roppant, mintha akkor ugrott volna vissza.


Egy óra múlva már csak tompán fájt és égett, szúrt, enyhén zsibbadt. Pár nap múlva jobban voltam, csak akkor fájt, ha nem volt alátámasztva (pl. kocsiban, alacsony asztalnál), és amikor emeltem.


Azóta nem lett jobb, sőt, amióta hidegebb van, még jobban fáj. Emelni se nagyon tudok vele, max pár kilót, de ha nem teszem le azonnal, a kis súlytól is fáj.


Érdemes vele elmennem orvoshoz, vagy meggyógyul magától? Vagy hamarabb kellett volna és most már mindegy?



2019. szept. 25. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Izomszakadás esetleg érszakadás-->vérrög-->embólia-->halál
2019. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell halálra gondolni, de azért nem ártana, ha megnézne egy reumatológus vagy egyéb szakorvos. Minél előbb. Soha nem késő.
2019. szept. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A vérröggel eléggé megijesztettél, apukámnak pár éve infarktusa, a mamámnak tavaly tüdőembóliája volt. (Szerencsére mindketten túlélték.) Inkább szidjon le a doki hogy miért nem korábban mentem. :S
2019. szept. 25. 09:52
 4/6 A kérdező kommentje:
*minthogy esetleg emiatt nagyobb baj legyen. Nem gondoltam, hogy ilyen következménye is lehet...
2019. szept. 25. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, voltál dokinál? Vagy jobb már valamivel?
2019. szept. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még nem voltam, még mindig több hét van az időpontomig. :/


Addig is kaptam valami gyógyszertárban kikeverős kencét a háziorvosomtól, de semmivel nem jobb tőle. Ma úgy fáj, hogy hiába ülök itt a munkahelyemen, alig tudok dolgozni, mert tíz perc egérhasználat után legalább fél óráig pihentetnem kell. A telefonomon is bal kézzel próbálok pötyögni az egykezes funkcióval. Még szerencse, hogy most alig van munkám, nem tudom mit csinálnék, ha 8-10 órán keresztül folyamatosan használnom kéne. (Kaptam fájdalomcsillapítót is, de semmit nem ért, úgyhogy azt hanyagolom, feleslegesen nem szeretek gyógyszert szedni.)

2019. okt. 10. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!